Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Budowa ścieżek rowerowych w ramach Trasy Łagiewnickiej

Zrównoważony i niskoemisyjny transport to główne cele, jakie przyświecają powstaniu wzdłuż Trasy Łagiewnickiej nowej linii tramwajowej. Ale ekologiczne podróże umożliwi także sieć ścieżek rowerowych.

Trasa Łagiewnicka ścieżki rowerowe
Fot. Trasa Łagiewnicka

Ścieżki rowerowe powstają na całym ciągu inwestycji. Łącznie długość ścieżek rowerowych to ponad 3 km, podobnie ciągów pieszo rowerowych – także ponad 3 km.

Nowe, dwukierunkowe ścieżki rowerowe zostaną odpowiednio wydzielone i oznakowane. W obrębie skrzyżowania z linią kolejową i ul. Zakopiańską ciągi rowerowe zostały poprowadzone w tunelach.

Obecnie na ukończeniu jest wykonywanie całego układu ścieżek rowerowych wzdłuż ul. Witosa. Układ ścieżek rowerowych będzie wyprowadzony w kierunku ul. Totus Tuus. Ten układ drogowy dla rowerzystów będzie oddany do końca wakacji.

– Wzdłuż ul. Zakopiańskiej wykonano część ścieżek rowerowych i najdalej do października ścieżki w tym rejonie powinny zostać zakończone. Z kolei na ul. Rostworowskiego, chcemy oddać mieszkańcom zarówno ciągi piesze, rowerowe jak i układ drogowy do końca wakacji – zapowiada Krzysztof Migdał, inżynier kontraktu, Trasa Łagiewnicka SA.

Teren nad tunelem, który przebiega pomiędzy ul. Zakopiańską a ul. Pszczelną, będzie zagospodarowany w formie obiektów rekreacyjnych. Także na nim zostaną wydzielone ścieżki rowerowe i ciągi piesze. Nowa infrastruktura rowerowa zostanie połączona z istniejącymi ścieżkami rowerowymi. Rowerzyści będą mieli do dyspozycji także zadaszony parking na 100 jednośladów i punkt do samodzielnych napraw rowerów. Te elementy zostaną zlokalizowane w rejonie pętli na Kurdwanowie.

Koszt całości budowy Trasy Łagiewnickiej to ponad 654,4 mln zł netto. Wysokość dofinansowania UE na realizację linii tramwajowej wynosi 97,56 mln zł.

 

dji_0047.jpg
dji_0049.jpg
dji_0050.jpg
dji_0052.jpg
dji_0053.jpg
dji_0054.jpg
dji_0055.jpg
dji_0047.jpg
dji_0049.jpg
dji_0050.jpg
dji_0052.jpg
dji_0053.jpg
dji_0054.jpg
dji_0055.jpg
pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-07-23
Data aktualizacji: 2021-08-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź