Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Akcja „Pączki i chrusty na Krakowskie Zapusty”

Z okazji Krakowskich Zapustów Miasto Kraków przygotowało w tym roku wyjątkową niespodziankę dla dzieci z miejskich placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz dla personelu medycznego miejskich szpitali i placówek zajmujących się chorymi na Covid-19. Dziś otrzymają oni słodkie paczki przygotowane przez 10 krakowskich restauracji. Akcja organizowana jest przez Wydział ds. Turystyki we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną w ramach wspierania branży gastronomicznej, która ucierpiała z powodu pandemii.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Jak co roku, pod koniec karnawału przypada święto zwane w Krakowie „zapustami”. To właśnie wtedy najbardziej cieszymy się smakiem chrustu i tradycyjnych pączków z różanym nadzieniem. Od kilku lat Kraków celebruje to święto w sposób szczególny – poprzez organizację wydarzenia, jakim są „Krakowskie Zapusty”. W ciągu ostatnich trzech edycji mieliśmy okazję wspólnie z mieszkańcami Krakowa próbować, a nawet samodzielnie przygotowywać wspomniane słodkości pod okiem fachowców, krakowskich gastronomików.

Pączki dla placówek opiekuńczo-wychowawczych

Panująca pandemia uniemożliwia organizację kolejnego wydarzenia, ale jednocześnie nie chcemy zapominać o tej krakowskiej tradycji, szczególnie, że ten czas okazał się bardzo trudny, m.in. dla przedstawicieli branży gastronomicznej. W związku z tym Urząd Miasta Krakowa przygotował specjalną akcję, dzięki której wychowankowie 20 krakowskich placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz ich opiekunowie, a także personel medyczny miejskich szpitali i placówek zajmujących się chorymi na Covid-19, otrzymają paczki wypełnione specjałami cukierniczymi. Paczki na zlecenie UMK zostaną przygotowane przez 10 wyjątkowych krakowskich restauracji, które zostały wyróżnione przez Przewodnik Michelin, a także uczestników projektu Krakowskie Menu Stołeczne, realizowanego pod auspicjami Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej Kraków 2019.

 

 

W Tłusty Czwartek, 11 lutego pięć pierwszych osób, które złożyły zamówienie na wynos w restauracjach biorących udział w akcji, otrzymały słodki upominek, również finansowany przez Miasto Kraków.

Organizatorzy akcji „Pączki i chrusty na Krakowskie Zapusty” mają nadzieję, że słodki poczęstunek sprawi przyjemność obdarowanym osobom, a jednocześnie stanowić będzie wsparcie dla branży gastronomicznej.

Lista restauracji biorących udział w projekcie:

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-02-09
Data aktualizacji: 2021-02-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat