Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Potwierdź swój Profil Zaufany i załatwiaj sprawy urzędowe przez internet

Urząd Miasta Krakowa ponownie uruchomił usługę potwierdzania Profilu Zaufanego. Po wcześniejszym umówieniu wizyty mieszkańcy mogą potwierdzać Profil Zaufany w wyznaczonych lokalizacjach urzędu.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Wykaz punktów, gdzie możliwa jest weryfikacja Profilu Zaufanego oraz szczegółowe informacje na temat możliwości założenia i potwierdzenia Profilu znajdują się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

Elektroniczna Skrzynka Podawcza ePUAP

Od ubiegłego roku nastąpił znaczący wzrost zainteresowania mieszkańców wymianą korespondencji z Urzędem Miasta Krakowa za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej ePUAP z wykorzystaniem Profilu Zaufanego. Wśród najpopularniejszych usług załatwianych drogą elektroniczną znajdują się sprawy z zakresu: wydawania odpisów stanu cywilnego, wnioski o wydanie dowodu osobistego, zgłoszenie urodzenia dziecka, świadczenie wychowawcze, obowiązki przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia kierowców – zgłoszenie rozpoczęcia kursów i egzaminów, wnioski do Miejskiego Rzecznika Praw Konsumenta.

Pełny wykaz spraw realizowanych przez poszczególne wydziały i jednostki UMK w całości lub w części elektronicznie znajduje się na stronie internetowej bip.krakow.pl, w zakładce E-URZĄD.

E-urząd zawsze pod ręką

Urząd Miasta Krakowa prowadzi kampanię promocyjną pod hasłem „E-urząd zawsze pod ręką”, która ma zachęcić krakowian do załatwiania spraw urzędowych przez internet. To szybkie, wygodne i bezpieczne rozwiązanie zwłaszcza w sytuacji, gdy nie mamy czasu na wizytę w stacjonarnej lokalizacji UMK. Jest to szczególnie istotne także obecnie, w czasie trwającej pandemii, gdy w trosce o własne bezpieczeństwo powinniśmy zachowywać zasady dystansu społecznego i w miarę możliwości ograniczać do niezbędnego minimum kontakty zewnętrzne. Główną zaletą e-urzędu są jego godziny otwarcia: jest czynny przez całą dobę przez siedem dni w tygodniu.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-01-26
Data aktualizacji: 2021-02-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat