Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

UJ zagra z WOŚP

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę. Uniwersytet Jagielloński nie po raz pierwszy aktywnie wspiera WOŚP, a w tym roku, w sposób wyjątkowy, bo siedzibą sztabu WOŚP jest pałac Śniadeckich w Ogrodzie Botanicznym UJ.

Fot. Biuro Prasowe UJ

– Udostępniamy miejsce, tak potrzebne organizatorom, które w dobie pandemii musi spełniać obowiązujące obostrzenia – wyjaśnia dr hab. Michał Węgrzyn, kierownik Ogrodu Botanicznego UJ.

– Dajemy również cząstkę historii, wiedzy i doświadczenia pracowników Ogrodu Botanicznego UJ, którzy przekazali w darze charytatywnym pięć wspaniałych roślin tropikalnych, które przez kilka, a nawet kilkadziesiąt lat były pieczołowicie doglądane i hodowane w szklarniach ogrodu. Wierzymy, że wylicytowane przez miłośników egzotycznych gatunków rośliny będą wspaniałą pamiątką tej wielkiej akcji, a uzyskane pieniądze symbolicznie wesprą najbardziej potrzebujących – dodaje M. Węgrzyn.

Sztab WOŚP Kraków przy Uniwersytecie Jagiellońskim to 40 osób, które obsługują ponad 750 zarejestrowanych wolontariuszy. Sztabowcy opiekują się 88 stacjonarnymi  puszkami, ustawionymi w firmach w na terenie Krakowa, wśród nich jedną w holu Collegium Novum UJ. Wystawili także ponad 220 aukcji internetowych. Na jednej z nich znajduje się kopia rzeźby Kazimierza Wielkiego, której oryginał został wykonany ok. 1380 r. w Wiślicy, dar rektora UJ prof. Jacka Popiela na 29 finał. Wolontariusze założyli dodatkowo ponad 300 e-skarbonek, do których zebrano już do tej pory ponad 65 tys. zł. 

Akcję wspiera również zespół Or_kiestra, który 31 stycznia zagra koncert w Auditorium Maximum. 

– Przygotowaliśmy ponad półtoragodzinny repertuar stworzony na tę okazję, z którego dochód w całości przekazany zostanie na WOŚP – mówi Justyna Zawiślan, studentka geologii UJ, która w Or_kiestrze dyryguje i pisze muzykę.

Or_kiestra – Niezależna Orkiestra i Chór Młodzieżowy to zespół złożony z 68 młodych ludzi. W jego skład wchodzi sekcja smyczkowa, sekcja rytmiczna, chór czterogłosowy oraz soliści. Podczas koncertu  usłyszymy autorskie utwory zespołu utrzymane w stylistyce muzyki filmowej. Koncert będzie transmitowany na oficjalnym kanale YouTube UJ, w mediach społecznościowych sztabu WOŚP oraz Or_kiestry.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-01-25
Data aktualizacji: 2021-01-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź