Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowskie przedszkola zyskały nowoczesny sprzęt do nauki zdalnej

234 komputery przenośne, 118 tabletów oraz 117 dodatkowych akcesoriów takich jak kamery, mikrofony czy zestawy słuchawkowe trafiło w ostatnim czasie do krakowskich przedszkoli samorządowych. Nowy sprzęt pomoże nauczycielom przedszkoli w prowadzeniu zajęć z dziećmi w sposób zdalny. Na ten cel Miasto Kraków przeznaczyło z własnego budżetu aż 790 tys. zł.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Chociaż zajęcia z przedszkolakami cały czas odbywają się co do zasady stacjonarnie, to w przypadku całkowitego lub częściowo ograniczonego funkcjonowania placówki nauczyciele przedszkolni realizują je z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Mimo to – w odróżnieniu od nauczycieli szkolnych – nie zostali oni objęci przyznawanym pod koniec minionego roku dofinansowaniem
w ramach rządowego programu „500 zł dla nauczycieli na naukę zdalną”. Dlatego też prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podjął decyzję o zwiększeniu planów finansowych przedszkoli samorządowych oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

- Dzięki tej decyzji, dyrektorzy przedszkoli mogli doposażyć kierowane przez nich placówki w sprzęt, którego najbardziej potrzebują do realizacji zajęć w sposób zdalny. Wsparcie miasta pozwoliło między innymi na zakup laptopów i komputerów, z których już korzystają nauczyciele prowadzący zajęcia z dziećmi w formule on-line. Ponadto, dyrektorzy przedszkoli korzystając z przyznanego dofinansowania wyposażyli kierowane przez nich placówki w dodatkowe akcesoria, takie jak przenośne kamery, mikrofony czy zestawy słuchawkowe – mówi Anna Domańska, p.o. dyrektora Wydziału Edukacji.

Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie wsparcie finansowe trafiło nie tylko do samorządowych przedszkoli. Dodatkowe środki przekazano również szkołom ponadpodstawowym prowadzącym kształcenie zawodowe – technikom oraz szkołom branżowym, dzięki czemu mogły wyposażyć pracownie przedmiotowe w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne. Wsparcie finansowe otrzymały także samorządowe bursy, do których trafiły środki na zakup dodatkowego wyposażenia, w tym sprzętu AGD. W sumie na ten cel przeznaczono dodatkowo 674 tys. zł. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-01-20
Data aktualizacji: 2021-01-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź