Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„TelefonUJ do Seniora” - międzypokoleniowa akcja znów działa

Osoby starsze i samotne, które nie powinny teraz opuszczać domu ze względu na epidemię koronawirusa, mogą skorzystać z możliwości codziennej, wspierającej rozmowy telefonicznej w ramach inicjatywy „TelefonUJ do Seniora”.

Fot. www.pixabay.com

Jak wziąć udział w akcji?

Jeśli jesteś starszą osobą i masz ochotę na taką rozmowę, podaj swoje imię i numer telefonu – możesz zadzwonić lub napisać wiadomość SMS na numer: 797 905 860. Ten numer należy do Anny Okońskiej-Walkowicz, pełnomocnika prezydenta Krakowa ds. polityki senioralnej, która pomaga studentom i pracownikom UJ realizować to przedsięwzięcie i ułatwia kontakt pomiędzy seniorami i studentami.

– Jesteśmy przekonani, że szczególnie w trudnych chwilach rozmowa z przyjaźnie nastawioną osobą może przynieść wiele satysfakcji. Pozwoli poczuć, że nie jesteśmy sami, doda otuchy i sprawi, że poczujemy się lepiej. Może też okazać się, że będzie to początek znajomości, która przetrwa czas pandemii. Łatwo przecież wyobrazić sobie, że seniorzy staną się mentorami swoich telefonicznych opiekunów – mówi Anna Okońska-Walkowicz, która zaprasza do udziału w akcji.

Zachęcamy, by przekazywać seniorom informację o tej inicjatywie. Może znasz osoby, które chętnie skorzystałyby teraz z możliwości rozmowy z młodymi, otwartymi ludźmi? Powiedz im o akcji „TelefonUJ do Seniora”.

Pierwsza odsłona akcji „TelefonUJ do Seniora” miała miejsce wiosną. Aktualna sytuacja związana z koronawirusem szczególnie trudna i niebezpieczna jest dla osób starszych, dlatego postarajmy się zadbać o seniorów w naszym otoczeniu.

telefonuj do seniora

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-10-19
Data aktualizacji: 2020-10-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź