Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wpływamy na zdrowie: zobacz basen przy ul. Eisenberga 2

Powszechnie znanym jest fakt, jak zdrową i zalecaną przez lekarzy i fizjoterapeutów aktywnością jest pływanie, przez wielu uważane wręcz za najzdrowszą formę uprawiania sportu. Fakt ten nie umknął władzom naszego miasta i od lat znajduje odzwierciedlenie w kolejnych inwestycjach realizowanych w całym Krakowie.

Fot. ZIS
ZIS

Od 2009 r. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie wybudował pięć basenów, a obecnie prowadzi trzy inwestycje. W planach jest powstanie następnych trzech w najbliższych latach. Celem jest m.in. basen olimpijski (50 m), który planowany jest przy Zespole Szkół Łączności przy ul. Monte Cassino.

Przyjęta strategia ma doprowadzić to tego, aby mieszkańcy każdej dzielnicy Krakowa mieli swobodny dostęp w bliskiej odległości do krytej pływalni. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą częścią cyklu publikacji „Wpływamy na zdrowie”, podczas których zaprezentujemy kolejne obiekty pływackie na mapie naszego miasta.

Budynek zlokalizowany przy ul. Eisenberga w Krakowie składał się będzie z dwóch części: basenowej i fitnessowej, połączonych portalem wejściowym. W strefie pływackiej na parterze znajdzie się zaplecze szatniowo-sanitarne, hala basenowa z niecką do pływania długości 25 m o sześciu torach z dnem ruchomym, niecką do nauki pływania długości 16 m o głębokości od 0,8 m do 1,2 m, brodzikiem dla dzieci o głębokości 30 cm oraz basenem SPA.

 

Na pierwszym piętrze zaprojektowano strefę wellness z osobną recepcją i zespołem szatniowo-sanitarnym. W tej części znajdą się: hammam, grota solna, sauna parowa, sauna fińska, sauna ziołowa, ścieżka sensoryczna, brodzki do moczenia stóp oraz kostkarka z lodem przy prysznicach wolnostojących wraz ze strefą wypoczynku. W segmencie fitnessowym umiejscowione będą dwie salki do ćwiczeń rozdzielone ścianką mobilną, siłownia, zaplecze szatniowo-sanitarne z sauną suchą. 

Zakończenie inwestycji planowane jest w pierwszym kwartale 2021 roku. Obecny stan wykonania budynku to 70 proc. Prace wyprzedzają harmonogram rzeczowo finansowy  przewidziany na rok 2020. Wiele elementów zostało już wykonanych w 100 proc jak chociażby: pokrycie dachu z łupka norweskiego, elewacje z łupka norweskiego, spawanie dużej niecki basenowej Berndorf, wylewki oraz tynki wewnętrzne. Aktualnie trwa montaż płytek na podłogach w hali basenowej oraz prace wykończeniowe w saunach i na sali fitness. Ponadto prowadzona jest niwelacja terenu oraz prace przy drogach i chodnikach wewnętrznych.

Całkowity koszt realizacji inwestycji wynosi 55 870 000 zł brutto.

resize_1.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
Basen przy ul. Eisenberga 2 ZIS
resize_10.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
Basen przy ul. Eisenberga 2 ZIS
resize_11.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
Basen przy ul. Eisenberga 2 ZIS
resize_12.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
Basen przy ul. Eisenberga 2 ZIS
resize_13.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
Basen przy ul. Eisenberga 2 ZIS
resize_14.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
Basen przy ul. Eisenberga 2 ZIS
resize_15.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
Basen przy ul. Eisenberga 2 ZIS
resize_16.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
Basen przy ul. Eisenberga 2 ZIS
resize_17.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
Basen przy ul. Eisenberga 2 ZIS
resize_18.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
Basen przy ul. Eisenberga 2 ZIS
resize_19.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
Basen przy ul. Eisenberga 2 ZIS
resize_2.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
Basen przy ul. Eisenberga 2 ZIS
resize_20.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
Basen przy ul. Eisenberga 2 ZIS
resize_3.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
Basen przy ul. Eisenberga 2 ZIS
resize_4.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
Basen przy ul. Eisenberga 2 ZIS
resize_5.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
Basen przy ul. Eisenberga 2 ZIS
resize_6.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
Basen przy ul. Eisenberga 2 ZIS
resize_7.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
Basen przy ul. Eisenberga 2 ZIS
resize_8.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
Basen przy ul. Eisenberga 2 ZIS
resize_9.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
Basen przy ul. Eisenberga 2 ZIS
resize_1.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
resize_10.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
resize_11.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
resize_12.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
resize_13.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
resize_14.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
resize_15.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
resize_16.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
resize_17.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
resize_18.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
resize_19.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
resize_2.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
resize_20.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
resize_3.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
resize_4.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
resize_5.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
resize_6.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
resize_7.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
resize_8.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
resize_9.jpg-Basen przy ul. Eisenberga 2
pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat