Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowski USC: e-rejestracja na wizytę

Urząd Stanu Cywilnego realizuje wszystkie sprawy mieszkańców po wcześniejszym umówieniu wizyty. Tę można zarezerwować także on-line.

Fot. telewizja.krakow.pl
telewizja.krakow.pl

Narzędzie dostępne tutaj umożliwia rezerwację wizyt w sprawach z zakresu rejestracji stanu cywilnego/wydawania odpisów aktów/załatwienia spraw związanych z uznaniem ojcostwa czy uzyskaniem dokumentów do ślubu. Należy wybrać dogodną dla siebie lokalizację USC, właściwy rodzaj sprawy, datę i godzinę planowanej wizyty, a także podać nazwisko i imię oraz adres e-mail, na który zostanie wysłane potwierdzenie z datą oraz godziną wizyty w USC. Po wypełnieniu wymaganych pól i wybraniu przycisku „Zarezerwuj wizytę” wyświetli się potwierdzenie rezerwacji.

Przed rezerwacją terminu wskazane jest zapoznanie się z opisem procedury, co umożliwi powzięcie informacji jakie dokumenty i załączniki są wymagane dla załatwienia sprawy. Rezerwacja może być dokonana najwcześniej na dwa tygodnie przed planowanym terminem wizyty, a najpóźniej na dzień przed planowanym terminem wizyty. Jeśli klient nie przyjdzie na umówioną wizytę, termin przepada. System odnotowuje spóźnienie jako rezygnację z umówionej wizyty. Wizyty zarezerwowane niezgodnie z rodzajem sprawy nie będą realizowane.

Ważne informacje dotyczące pracy Urzędu Stanu Cywilnego można znaleźć również na stronach Biuletynu Informacji Publicznej.

Rezerwacja wizyty nie dotyczy rejestracji zgonów, która na terenie Krakowa odbywa się przy ul. Lubelskiej 29 i os. Zgody 2.

pokaż metkę
Autor: JOANNA KORTA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat