Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Na Klinach trwa budowa szkoły podstawowej

Mimo pandemii prace przy budowie szkoły podstawowej na osiedlu Kliny postępują zgodnie z harmonogramem. A ten zakłada, że nowa szkoła zostanie oddana do użytku we wrześniu 2021 roku. Jest to największa z inwestycji realizowanych obecnie przez Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie. Jej koszt to ponad 42 mln zł.

Fot. Małgorzata Maślanka
Małgorzata Maślanka

Zgodnie z dokumentacją projektową budynek nowej szkoły podstawowej będzie miał trzy kondygnacje naziemne oraz jedną podziemną. Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie około 7000 m2. Nowa szkoła podstawowa pomieści 24 sale lekcyjne i pracownie, salę gimnastyczną wraz z zapleczem, świetlicę, bibliotekę, czytelnię oraz pion żywieniowy wraz z jadalnią. Będzie mogło do niej uczęszczać około 600 uczniów.

Wykonano już konstrukcję budynku sali gimnastycznej, a w najbliższych dniach ukończone zostanie jej zadaszenie. Równolegle trwają prace przy elewacji tej sali i montaż przeszkleń z profili szklanych. Rozpoczęły się także prace murarskie w zakresie wznoszenia ścian działowych. Wykonywana jest instalacja elektryczna. W dalszej kolejności odbędzie się montaż ślusarki i stolarki okienno-drzwiowej, a także roboty w zakresie instalacji sanitarnych. Po wykonaniu konstrukcji całego budynku wykonawca przystąpi do prac nad stropodachem. Na koniec wykonane zostaną ostatnie prace instalacyjne i wykończeniowe oraz cała infrastruktura związana z zagospodarowaniem terenu, w tym drogi, parking i boisko.

Prace budowlane w systemie „zaprojektuj i wybuduj” prowadzi Przedsiębiorstwo Budowlane DOMBUD SA, z którym pod koniec 2018 roku Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie zawarło umowę. Całkowity koszt inwestycji to 42 mln 600 tys. zł.

projekt
projekt materiały prasowe
wrzesień 2019
wrzesień 2019 materiały prasowe
listopad 2019
listopad 2019 materiały prasowe
listopad 2019
listopad 2019 materiały prasowe
marzec 2020
marzec 2020 materiały prasowe
maj 2020
maj 2020 materiały prasowe
projekt
wrzesień 2019
listopad 2019
listopad 2019
marzec 2020
maj 2020
pokaż metkę
Autor: Małgorzata Tabaszewska
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat