Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wisła Kraków taniej dokończy sezon Ekstraklasy na stadionie miejskim

W środę, 27 maja, podpisano porozumienie, w warunkach zmienionych siłą wyższą, w sprawie udostępnienia do końca sezonu 2019/2020 Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana na mecze Wisły Kraków w Ekstraklasie. W związku z epidemią koronawirusa, klub wystąpił z wnioskiem o zmianę warunków umowy dzierżawy – spowodowaną koniecznością rozgrywania spotkań bez udziału kibiców.

Fot. Jan Graczyński
Jan Graczyński

Pomiędzy Gminą Miejską Kraków, reprezentowaną przez dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztofa Kowala, a Wisłą Kraków SA, reprezentowaną przez prezesa Zarządu Dawida Błaszczykowskiego, podpisane zostało porozumienie w sprawie wykonywania umowy dzierżawy z 1 lipca 2019 r. w warunkach zmienionych siłą wyższą. Porozumienie dotyczy udostępnienia części przedmiotu umowy za część przewidzianego w umowie czynszu dzierżawnego, tj. 33 000 zł netto, do 30 czerwca bieżącego roku, a więc do czasu wygaśnięcia niniejszej umowy. Ograniczenie przedmiotu umowy nastąpiło na wniosek klubu i ma związek z koniecznością rozgrywania spotkań bez udziału kibiców. Możliwość porozumienia się stron co do nowych warunków umowy w przypadku zaistnienia siły wyższej, została przewidziana w aktualnie obowiązującej umowie.

Ponadto, w związku z przedłużeniem przez PKO BP Ekstraklasę rundy wiosennej sezonu 2019/2020, strony podpisały również umowę na krótkotrwałe udostępnienie spółce Wisła Kraków SA części Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. Umowa, podobnie jak wyżej wymienione porozumienie, dotyczy udostępnienia ograniczonej części obiektu za kwotę 33 000 zł netto, za każde spotkanie rozgrywane w lipcu bieżącego roku na stadionie przy Reymonta w ramach Ekstraklasy.

Na mocy podpisanych umów, Wiśle Kraków SA wydawane będą: pawilon medialny wraz z częścią parkingu medialnego, parking zachodni oraz parking podziemny, zlokalizowany na poziomie -1 trybuny zachodniej z wjazdem od al. 3 Maja, punkt pomocy medycznej, pomieszczenia dla zawodników, trenerów, sędziów, obserwatorów, lekarza – zlokalizowane na trybunie zachodniej, pomieszczenia i przestrzenie dla mediów na trybunie zachodniej oraz instalacje niezbędne do obsługi obiektu w dniu meczu.

Z uwagi na to, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa jest dynamiczna, poszczególne zapisy dotyczące przedmiotu umów będą na bieżąco dostosowywane do wytycznych oraz regulacji PKO BP Ekstraklasy i władz państwowych.

Podpisanie porozumienia w sprawie dokończenia sezonu Ekstraklasy na stadionie miejskim (fot. M. Chwajoł/ZIS):

Podpisanie porozumienia w sprawie dokończenia sezonu Ekstraklasy na stadionie miejskim, 27 maja 2020

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat