Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Podwójnie wykluczeni/one. Poradnik na czas pandemii

W czasie pandemii COVID-19 poczucie strachu, zagrożenia, stres związany ze zdrowiem, pracą i finansami towarzyszą nam wszystkim niemal każdego dnia. Szczególnie dotkliwie cierpią na nie obecnie osoby, które  doświadczały zagrożenia wykluczeniem jeszcze przed koronawirusem. Krakowska Rada ds. Równego Traktowania przygotowała z myślą o nich praktyczny poradnik, który może okazać się pomocny w tym trudnym okresie.

Fot. pixabay.com

Ze względu na utratę bezpośredniego wsparcia społeczności, środowisk i osób bliskich, czas epidemii dla takich osób może tym bardziej trudny. Rada ds. Równego Traktowania – działając na rzecz miasta otwartego, wolnego od dyskryminacji i nietolerancji, gdzie każdy czuje się u siebie – przygotowała specjalny poradnik na czas pandemii.

Zawiera on zbiór informacji o wsparciu dla grup narażonych na wykluczenie, dla osób z niepełnosprawnością, dla doświadczających przemocy, dla osób LGBT oraz dla mieszkających w naszym mieście cudzoziemek i cudzoziemców. Zebrano w nim wszystkie kluczowe informacje, porady, numery telefonów i publikacje, które mogą się przydać w pandemicznej rzeczywistości.

Poradnik jest dostępny tutaj.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-05-06
Data aktualizacji: 2020-05-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź