Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wielkanocne śniadanie dla krakowskich służb medycznych

W ramach symbolicznego podziękowania służbom medycznym za olbrzymi wysiłek i zaangażowanie w walkę z koronawirusem, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zaprosił pracowników szpitali miejskich na wielkanocne śniadanie. W świąteczną niedzielę o poranku zostało ono dostarczone do krakowskich szpitali.

Fot. Aleksandra Bałda / krakow.pl
Aleksandra Bałda / krakow.pl

Święta Wielkanocne z powodu epidemii koronawirusa w tym roku są inne niż zwykle. Epidemia wpływa na życie wszystkich, ale szczególnego wysiłku wymaga od osób zaangażowanych w troskę o zdrowie mieszkańców miasta i walkę z epidemią.

Podczas tegorocznej Wielkanocy, pracownicy służb medycznych mogli nie mieć okazji, by zasiąść do śniadania wielkanocnego ze swoimi rodzinami. Dlatego miasto zadbało o świąteczny poczęstunek, który trafił bezpośrednio do szpitali, a na wielkanocne śniadanie pracowników służb medycznych zaprosił prezydent Jacek Majchrowski.

– Przekazując sobie życzenia, podkreślamy że świąteczny czas powinien być rodziny i spokojny. Wiemy jednak, że dla pracowników szpitali: lekarzy, pielęgniarek, salowych, personelu technicznego i innych osób, których praca w obecnej sytuacji jest tak ważna, tegoroczne Święta Wielkanocne mogą takie nie być. Walcząc o życie i zdrowie pacjentów, pozostają oni na dyżurach, w szpitalach, przy łóżkach ciężko chorych osób. Nie zastąpimy rodzinnej atmosfery, ale chciałbym zaprosić na świąteczny poczęstunek i w ten sposób pokazać naszą wdzięczność, wdzięczność wszystkich krakowian za poświęcenie, z jakim nasze służby medyczne pomagają pacjentom – mówił Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

W niedzielny poranek świąteczny poczęstunek został przekazany pracownikom Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. S. Żeromskiego, Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. G. Narutowicza oraz Miejskiego Centrum Opieki w Krakowie. Wielkanocne śniadanie, składające się z tradycyjnych potraw, zostało przygotowane łącznie dla 400 osób.

 

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat