Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Możesz ufundować posiłek w akcji #CateringDlaSeniora

Seniorzy należą do tej grupy osób, która musi zachować szczególną ostrożność w związku z zagrożeniem związanym z epidemią koronawirusa. Miasto zapewnia starszym mieszkańcom różne formy wsparcia. W pomoc włączają się też wolontariusze oraz firmy z różnych branż. Przykładem może być inicjatywa #CateringDlaSeniora, której celem jest wspieranie starszych krakowian poprzez zapewnienie posiłków z dostawą pod drzwi mieszkania. 

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Zaproponowana przez firmę FitLab catering i jej partnerów społeczna akcja #CateringDlaSeniora ma na celu zapewnienie pełnowartościowej, całodziennej diety dla osób starszych. Cztery szczelnie zapakowane, zbilansowane posiłki: śniadanie, zupa, danie główne i kolacja dostarczone są pod same drzwi domu seniora, bez potrzeby kontaktu z kurierem.

Koszt zestawu dla jednej osoby wynosi 40 zł dziennie. 25 zł pochodzi ze zbiórki zorganizowanej na stronie internetowej zrzutka.pl/5ua6bm, w którą może włączyć się każdy, a pozostałe 15 zł dopłacają pomysłodawcy i organizatorzy akcji, którzy koordynują też dostawy posiłków.

Wpłacając środki na akcję #CateringDlaSeniora można pomóc osobom starszym na dwa sposoby. Jeśli znamy seniora, któremu chcemy pomóc, możemy przekazać jego dane do organizatora i wskazać, na ile dni zapewniamy mu pełne wyżywienie. Możemy też nie wyznaczać konkretnej osoby - wtedy fundujemy posiłki podopiecznym filii nr 7 Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie, z którym organizatorzy przedsięwzięcia nawiązali współpracę. Szczegółowe informacje są dostępne tutaj.

– Wpłata na jeden dzień pełnego wyżywienia z dostawą do mieszkania seniora jest równowarta cenie zakupu butelki wina czy biletu do kina. Z pierwszego możemy łatwo zrezygnować, a na drugi wydatek i tak nie mamy możliwości sobie teraz pozwolić. Dwa zestawy posiłków dziennie dla potrzebujących to z kolei równowartość t-shirtu z sieciówki. Jeśli pomyślimy o tym, co w realiach #zostańwdomu jest bardziej potrzebne, to chyba z zakupem t-shirtu też możemy poczekać. Ta mała kwota ma wielką siłę przekonuje Michał Nowakowski, prezes zarządu FitLab catering.

Przypominamy, że informacje o różnych formach pomocy miasta udzielanej w związku z aktualną sytuacją epidemiczną mieszkańcom, w tym naszym seniorom, można znaleźć tutaj, a wszystkie potrzebne numery telefonów zostały zebrane tutaj.

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat