Komunikat archiwalny

Ruszają zgłoszenia do konkursu FMF Young Talent Award 2020

Chciałbyś stworzyć własną muzykę do fragmentu serialu „The Crown”? FMF ponownie daje młodym kompozytorom szansę na pokazanie swoich umiejętności! Już po raz ósmy otwiera międzynarodowy konkurs FMF Young Talent Award. Autorskie propozycje muzyki do serialu Netflixa można zgłaszać do 22 marca, a 30 maja zwycięski utwór zabrzmi podczas koncertu TV Series Gala w TAURON Arenie Kraków.

Ruszają zgłoszenia do konkursu FMF Young Talent Award 2020
Fot. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie

Głównym celem konkursu jest wyłonienie uzdolnionych kompozytorów młodego pokolenia i zaprezentowanie ich twórczości szerokiej publiczności, a także przedstawicielom branży filmowej. W poprzednich edycjach wzięło udział ponad sześciuset młodych twórców z kilkudziesięciu krajów, a laureaci nagrody głównej działają dziś prężnie na międzynarodowym rynku muzyki filmowej.

Uczestnicy organizowanego już po raz ósmy konkursu FMF Young Talent Award zmierzą się tym razem z popularną produkcją Netflixa – ich zadaniem będzie stworzenie kompozycji do fragmentu pierwszego odcinka trzeciego sezonu serialu „The Crown”. Oryginalną muzykę do serialu skomponował Martin Phipps, który będzie również jednym z jurorów konkursu i gościem specjalnym podczas tegorocznej TV Series Gala.

Na zgłoszenia młodych kompozytorów (górna granica wieku to 35 lat) organizatorzy czekają do niedzieli, 22 marca. Konkursowe ścieżki dźwiękowe oceni międzynarodowe jury pracujące pod przewodnictwem Richarda Bellisa – kompozytora, edukatora, laureata nagrody Emmy oraz członka zarządu Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców (ASCAP).

Po weryfikacji formalnej jurorzy w drodze preselekcji wyłonią dwadzieścia jeden partytur. Zostaną one ocenione pod kątem technicznym oraz artystycznym. Oprócz prac zakwalifikowanych do wielkiego finału jury wskaże także siedmiu zdobywców „dzikich kart” uprawniających do uczestnictwa w warsztatach z cyklu Master Classes. Poza uczestnictwem w warsztatach nagrodą w konkursie jest statuetka oraz publiczne wykonanie utworu podczas koncertu TV Series Gala, który odbędzie się 30 maja w TAURON Arenie Kraków. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Szczegółowy, regulamin konkursu FMF Young Talent Award 2020 i kryteria oceny prac na: www.fmf.fm

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA