Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Mój Hoover”. Znamy laureatów konkursu

Za nami druga edycja akcji Hoover Table. W tym roku zorganizowaliśmy konkurs pod tytułem „Mój Hoover”, który obejmował prezentację – w formie literackiej, plastycznej czy filmowej – sylwetki kogoś, kto dla uczestnika jest współczesnym bohaterem na miarę 31. prezydenta Stanów Zjednoczonych Herberta Hoovera ze względu na współczucie, dobroczynność i hojność.

Fot. materiały prasowe

Beneficjentami tegorocznej akcji są dzieci z krakowskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, ale także dzieci z rodzin o niższym statusie materialnym, które na wakacyjnym obozie w Jastrzębiej Górze będą mogły uczyć się języka angielskiego. Podobnie jak w zeszłym roku bezpośrednimi fundatorami nagród są przedsiębiorcy i krakowscy restauratorzy.

W tegorocznej edycji projektu w konkursie wzięło udział 85 dzieci, uzbieraliśmy ponad 74 000 zł, co oznacza, że 49 uczestników wyjedzie na obóz. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy, a uczestnikom gratulujemy!

 

Partnerami projektu są: Urząd Miasta Krakowa, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Amerykańska Izba Handlowa w Polsce, Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Polski Instytut Filantropii oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe. 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-12-06
Data aktualizacji: 2019-12-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź