Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Udany plan na kulturalny poniedziałek

Przed nami słoneczny październikowy początek tygodnia! Warto dziś skorzystać nie tylko z ładnej pogody. W krakowskim kalendarium kulturalnym znajdziemy szereg wydarzeń, które zainteresują miłośników różnorodnych gatunków muzycznych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Z pewnością możemy dziś polecić wizytę w Ośrodku Kultury im. C.K. Norwida. Odbędzie się tam spotkanie w ramach cyklu „Otwórz uszy. Tu i teraz. Nowa Huta 2019 – Neoklasycyzm”. Omawiany dziś kierunek muzyczny, dzięki działalności pedagogicznej Nadii Boulanger, był szczególnie popularny we Francji, Polsce i Związku Radzieckim. Szczegóły przybliżą podczas spotkania muzycy ze Spółdzielni Muzycznej Contemporary Ensemble. Początek o godz. 18.00.

W Barakah przy ul. Paulińskiej 28 zobaczymy dziś wieczorem jeden z najciekawszych spektakli w repertuarze teatru, czyli „Dzieci z Dworca ZOO”. Sztuka jest oparta na kultowej książce o tym samym tytule – przejmującej opowieści o nastoletniej Christiane F. i dramacie uzależnienia od narkotyków. W jej scenicznej adaptacji nacisk położony zostaje na uniwersalną opowieść o braku przystosowania i ludzkiej bezradności wobec systemu. Początek spektaklu o godz. 19.00.

W ten wieczór Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manghha zapełni się fanami muzyki świata. Kameruńczyk, basista Richard Bona i kubański perkusista Alfredo Rodriguez zawiązali muzyczny sojusz za sprawą wspólnego przyjaciela, legendarnego producenta Quincy Jonesa. Efekt to płyta „Raices”, czyli korzenie. Odmienne brzmienia rodzinnych stron Bona i Rodriguez połączyli w jedną, ekscytującą całość. Muzycy wystąpią dziś przed krakowską publicznością w ramach trasy koncertowej promującej wspomniany album. Początek o godz. 20.00.

Inną muzyczną propozycję ma na dziś Katedra Organów Akademii Muzycznej w Krakowie. W sali przy ul. św. Tomasza 43 wystąpi Aleksandr Fisiejski – jeden z najbardziej znanych organistów w Rosji. Rosjanin może pochwalić się imponującym dorobkiem muzycznym – jego dyskografia artysty liczy kilkadziesiąt pozycji. W repertuarze wieczornego koncertu znajdą się utwory takich kompozytorów, jak J.S. Bach, F. Mendelssohn-Bartholdy czy J. Brahms. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.

Teatr Variété zaprosi nas dziś z kolei na spektakl muzyczny pt. „W starym kinie”. Złożą się na niego najpiękniejsze piosenki międzywojennej Polski, znane głównie z licznych filmów. Przebojowy repertuar zobaczymy w tanecznej interpretacji Baletu Cracovia Danza. Początek o godz. 19.00.

Więcej propozycji kulturalnych znajdziemy na stronie krakowskiego Karnetu.

pokaż metkę
Autor: MONIKA JAGIEŁŁO
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat