Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wspaniała zabawa na IV Festiwalu Wody!

Czy woda potrafi tańczyć? A może działa jak klej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z najważniejszą na błękitnej planecie cieczą można było poznać w sobotę, 28 września na IV Festiwalu Wody – woda nas kręci! Na wszystkich – bez względu na wiek – czekały fantastyczna zabawa, moc atrakcji i strumień pożytecznej wiedzy.

Fot. materiały prasowe

Od godz. 10.00 do 16.00 Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakładzie Uzdatniania Wody na Bielanach, zamieniło się w pozytywnie zakręcony, wodny świat, pełen quizów, zadań i ciekawych doświadczeń. Na dzieci wraz z rodzicami czekała wspaniała zabawa z okazji 10. urodzin „Akademii Kropelki”, pierwszego programu edukacyjnego, który powstał we wrześniu 2009 roku w krakowskich Wodociągach. A jeśli świętować, to świętować – był tort, miejsce na składanie życzeń i prawdziwie wodna dyskoteka!  

Kolejną festiwalową atrakcją było Wodne Laboratorium, w którym przeprowadzone zostały fascynujące eksperymenty. Zwolennicy kreatywnych zadań mieli okazję wykazać się w Galerii Kropelki, w której do zakręcenia kołem fortuny i pogłówkowania na stanowisku zachęcała Woda i Główka – Łamigłówka. Kto lubi konstruować, mógł zajrzeć do Stoczni – pracowni statków i stateczków. Za odwiedzenie każdego festiwalowego stanowiska można było zdobyć pieczątkę na papierowym urodzinowym torcie, a następnie wymienić je na smakołyki i drobne gadżety.

Po intelektualnym wysiłku można było odpocząć w strefie relaksu. Tam częstowano dobrą wodą prosto z kranu z pysznymi i zdrowymi dodatkami, a także zatopić się w świecie edukacyjnych, wodociągowych kreskówek.

 

Festiwal Wody ma także swój wymiar charytatywny. Przeprowadzona została zbiórka gier planszowych i puzzli oraz książek dla dzieci i młodzieży z przeznaczeniem dla podopiecznych placówki opiekuńczo-wychowawczej „Dzieło pomocy dzieciom” przy ul. Rajskiej 10. Organizatorzy prosili o przynoszenie przedmiotów w dobrym stanie, aby w ten sposób przekazać swoją kroplę dobra w akcji „dzieci dla dzieci”.

Podczas wydarzenia można było zasięgnąć informacji o dobrej wodzie prosto z kranu, jej walorach i składzie. Przy tej okazji porozmawiano ze specjalistami reprezentującymi partnerów wydarzenia, którymi byli Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie, a także PGW Wody Polskie – RZGW w Krakowie. 

Do Zakładu Uzdatniania Wody Bielany, ul. Ks. Józefa 299, kursował nieodpłatn,y specjalny autobus komunikacji miejskiej. Odjazdy od godz. 10.00, co godzinę, z przystanku tramwajowego przy pl. Wszystkich Świętych (kierunek: Poczta Główna). Ostatni kurs o godz. 14.00. W drogę powrotną z parkingu przy Zakładzie Uzdatniania Bielany można było wyruszyć od godz. 11.20, co godzinę. Ostatni kurs o 16.10. Dla zmotoryzowanych udostępniony został bezpłatny parking (liczba miejsc ograniczona).

Więcej informacji na stronie MPWiK oraz na Facebooku.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-09-28
Data aktualizacji: 2019-09-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź