Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„18. znaczy Nowa Huta”. Został już tylko tydzień na reportaż!

Jeden dzień został na napisanie reportażu o Nowej Hucie! 10 najlepszych tekstów nagrodzimy 1500 złotymi oraz publikacją w książce. Opisz to, co zobaczyłeś i usłyszałeś. Zwróć uwagę na to niejednorodne, pełne znaczeń miejsce, a potem weź udział w otwartym naborze tekstów reporterskich. Otwarty nabór trwa do 21 lipca.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Dla jednych nigdy nie będzie częścią Krakowa, dla innych była nią zawsze. Okryta złą sławą – albo uważana za najlepszą dzielnicę do życia. Szara i smutna – lub fascynująca i pełna życia. To odrębne „miasto w mieście”; tu, kiedy chcesz zobaczyć Rynek Główny, mówisz: jadę do Krakowa... W 70. rocznicę ułożenia pierwszej cegły pod budowę nowego miasta proponujemy Wam nowe spojrzenie – tym razem reporterskim okiem – na Nową Hutę.

„18. znaczy Nowa Huta” to projekt, którego celem jest zbadanie i opisanie życia mieszkańców 18. dzielnicy Krakowa. Od pierwszych budowniczych po najnowszych mieszkańców, dla których Huta jest świadomym wyborem miejsca do życia. Od placu Centralnego po bar Meksyk. Wszystko może stać się dla nas punktem wyjścia do rozważań nad historią dzielnicy i jej współczesnym obrazem.

Wyjdź na pole, wsiądź w tramwaj i przyjedź do Huty. Opisz to, co zobaczyłeś i usłyszałeś. Zwróć uwagę na to niejednorodne, ciekawe, pełne znaczeń miejsce, a potem weź udział w otwartym naborze tekstów reporterskich, który potrwa do 21 lipca.

Jury w składzie: Renata Radłowska – dziennikarka Gazety Wyborczej, autorka książki reporterskiej „Nowohucka telenowela”, Marcin Żyła – dziennikarz, reportażysta, zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego” oraz Daniel Lis – redaktor książek reporterskich w wydawnictwie Znak, dokona wyboru dziesięciu najlepszych tekstów, które znajdą się następnie w publikacji 18. znaczy Nowa Huta. Swoją premierę będzie miała w październiku podczas 11. Festiwalu Conrada.

Zasady naboru

Teksty reporterskie powinny mieć maksymalnie dwadzieścia tysięcy znaków (licząc ze spacjami). Jedynym warunkiem co do tematyki reportażu jest jego wyraźny związek z Nową Hutą. Zachęcamy zarówno do pisania reportaży historycznych, jak i społecznych; do ukazywania ciekawych, nieznanych lub wartych przypomnienia osób lub grup ludzi, zjawisk, miejsc czy problemów, codzienności Nowej Huty i nadzwyczajnych wydarzeń, które mają lub miały miejsce w tej dzielnicy. Otwarty nabór potrwa do 21 lipca. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres pisz@miastoliteratury.pl. Regulamin naboru i więcej informacji: pisz.miastoliteratury.pl/18-znaczy-nowa-huta.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat