Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Studenci wyremontują kącik literacki dla dzieci

Już trzeci rok z rzędu studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego organizują charytatywny projekt crowdfundingowy. Tym razem wyremontują świetlicę w placówce wsparcia dziennego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Chatka Puchatka” na krakowskich Azorach.

 

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Bogusław Świerzowski / krakow.pl

23 stycznia o godz. 13.00 na platformie polakpotrafi.pl ruszył projekt „Misioteka”. Jego celem jest stworzenie kącika literackiego, w którym dzieci mogą spędzać czas w wyremontowanym specjalnie dla nich pomieszczeniu, rozwijając się przy interaktywnych książkach. Projekt ma pomóc placówce wsparcia dziennego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Chatka Puchatka” na krakowskich Azorach. Aby akcja zakończyła się sukcesem, konieczne jest zebranie 6,5 tys. złotych. Z tych pieniędzy pokryte zostaną koszty remontu i wyposażenia świetlicy oraz zakupione materiały edukacyjne. Pomóc może każdy – wpłacając symboliczną kwotę lub licytując nagrody przez platformę polakpotrafi.pl. Nagrody można też obejrzeć na głównej stronie internetowej akcji. Akcja działa pod hasłem #chcemisiępomagać.

„Misioteka” jest projektem realizowanym w ramach zajęć z crowdsourcingu w Instytucie Przedsiębiorczości Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, prowadzonych przez Joannę Cebulak i Sebastiana Grabowskiego, w ramach specjalności Media społecznościowe w zarządzaniu. Jest to już trzecia edycja projektu, realizowanego przez studentów Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej na rzecz miasta – studenci poprzednich lat uczestniczyli w akcjach „Na rogu Dekerta” i „Mural Liberator”, które zakończyły się sukcesem.

W ramach akcji organizowane są też inne, interesujące wydarzenia, m.in. czytanie performatywne „Bajki braci Grimm” w Klubie pod Jaszczurami czy mikołajkowe rozdawanie cukierków na wydziale WZiKS na UJ. Wydarzenia mają zaangażować ludzi oraz zachęcić do wspierania rozwoju dzieci. Projekt „Misioteka” będzie trwał do końca lutego 2019 roku.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat