Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Przedświąteczny kulturalny rozkład jazdy

Boże Narodzenie tuż tuż! Warto jednak oderwać się na chwilkę od świątecznych przygotowań i wziąć udział w jednym z wielu ciekawych kulturalnych wydarzeń! W bożonarodzeniowy klimat wprowadzi Was wystawa szopek krakowskich. Możecie też nadrobić filmowe zaległości w Kice i Arsie. Zajrzyjcie do naszego przedświątecznego rozkładu jazdy!

Fot. materiały prasowe

To już ostatnie dni Arsu pod starym adresem, czyli na ulicy św. Tomasza. Warto zatem skorzystać z okazji i obejrzeć film w ramach zimowej edycji Sztuki za ósemkę. Na ekranach pozostaną w dalszym ciągu „Psy”, „Kiler” czy „Rzymskie wakacje”. Warto przypomnieć sobie takie klasyki! Szczegółowy repertuar na stronie Arsu.

Z kolei Kika postanowiła w grudniu pokazać 10 filmów, na które widzowie tego kina wybierali się najchętniej w 2018 roku. Ten weekend to powtórka najlepszych filmów polskich tego roku. W niedzielę wybierzcie się na „Zimną wojnę” Pawła Pawlikowskiego, czyli naszą szansę oscarową w tegorocznej stawce! Seans o godz. 19.00.

Bez tego nie można uznać świątecznego sezonu w Krakowie za udany. Pokonkursowa wystawa szopek krakowskich już jest do obejrzenia w Celestacie! A w tym roku wyjątkowo ją polecamy, bo szopki krakowskie wpisano na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO. Jak co roku zapewne obejrzymy wiele pięknych szopek, które rywalizowały w konkursie w różnych kategoriach, czyli te mniejsze i większe, wykonane zarówno starszych, jak i tych najmłodszych. Wystawę od piątku do niedzieli możecie oglądać o godz. 9.00 do 18.00.

Jak Boże Narodzenie, to muszą być jasełka! I na takie właśnie tradycyjne przedstawienie świąteczne zaprasza Muzeum Historyczne Miasta Krakowa w najbliższą niedzielę o godz. 18.00 do Celestatu. Scenerią do „Jasełek” będzie szopka krakowska wykonana na konkurs przez Annę i Rozalię Malik. Szopka ta została zakupiona przez MHK do zbiorów, na co dzień jest prezentowana w sali edukacyjnej w Pałacu Krzysztofory. W przedstawieniu nie zabraknie granych i śpiewanych na żywo kolęd i pastorałek. Z pewnością wprowadzi Was to w świąteczny klimat!

Bagatela przed świętami proponuje swoje perełki w postaci najzabawniejszych spektakli! Tym razem w sobotę i niedzielę na scenie „Najdroższy"! Głównym bohaterem jest François Pignon, niezaradny życiowo pechowiec, stracił równocześnie pracę i żonę. Czy jeśli jest tak źle, to może być już tylko lepiej? Odpowiedź poznacie w Bagateli w niedzielę o godz. 16.00 i 19.15.

pokaż metkę
Autor: NATALIA BUJAK
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-12-23
Data aktualizacji: 2018-12-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź