Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zapoznaj się z planem dla „Osiedla Podwawelskiego”

Od 21 listopada do 19 grudnia będzie można się zapoznać z projektem planu zagospodarowania obszaru „Osiedle Podwawelskie”. Z kolei dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie odbędzie się we wtorek, 27 listopada o godz. 16.30 w Urzędzie Miasta Krakowa przy placu Wszystkich Świętych 3-4, w sali portretowej.

Fot. bip.krakow.pl
bip.krakow.pl

Plan miejscowy dla obszaru „Osiedle Podwawelskie” ma charakter porządkujący. Pozwoli na ochronę istniejącego układu urbanistycznego osiedla poprzez zabezpieczenie go przed niepożądanym w tym rejonie dogęszczeniem zabudowy oraz umożliwi właściwe kształtowanie przestrzeni publicznych, w tym zieleni urządzonej. Plan daje gwarancję zrównoważonego rozwoju obszaru oraz chroni go przed niekorzystnymi przekształceniami, jakie potencjalnie mogą nastąpić w wyniku indywidualnych decyzji administracyjnych.

Z projektem planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko i niezbędną dokumentacją można się zapoznać w Biurze Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Józefa Sarego 4 oraz na stronie www.bip.krakow.pl. Uwagi do projektu należy składać do 4 stycznia 2019 r.

podwawelskie

pokaż metkę
Autor: JOANNA KORTA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat