Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy

Już nie ma wątpliwości – jesień zawitała do Krakowa. Nie jest to jednak powód do zakopywania się pod ciepły kocyk na cały weekend – w końcu propozycji kulturalnych jest teraz coraz więcej! W szczególności polecamy Wam rozpoczynający się w niedzielę Grechuta Festival Krakow.

Fot. materiały prasowe / Grechuta Festival

Rozpoczynamy od koncertu z okazji niezwykłego jubileuszu. Swoje trzydzieste piąte urodziny obchodzić będzie Nowohuckie Centrum Kultury! I dlatego w niedzielę o godz. 18 Scenie NCK wystąpi chyba jeden z najbardziej krakowskich duetów - Maja i Andrzej Sikorowscy! Usłyszymy znane i lubiane piosenki z dawnych lat i nowe utwory – będzie poetycko, lirycznie i nastrojowo, czyli tak jak najbardziej lubi szanowny jubilat w średnim wieku. Polecamy i przy okazji składamy najlepsze życzenia NCK!

Już w niedzielę rozpocznie się Grechuta Festival Kraków 2018! A rozpocznie się z przytupem, bo od gali w Centrum Kongresowym ICE. Wystąpi tam pięć wspaniałych wokalistek: Dorota Miśkiewicz, Olga Szomańska, Magda Steczkowska, Matylda Damięcka oraz Ramona Rey. Wykonają one utwory z płyty "Dziesięć ważnych słów" oraz wybrane spośród "Złotych przebojów MG". Każda z pań zaśpiewa także piosenkę z własnego repertuaru. Usłyszymy też piosenkarki z zespołu Krakowiacy, które zinterpretują jeden utwór Marka Grechuty. Piękny, muzycznie kobiecy wieczór się nam zapowiada! Początek gali o godz. 20, a sam festiwal poświęcony twórczości Marka Grechuty potrwa jeszcze do 7 października.

pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-09-30
Data aktualizacji: 2018-09-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź