Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Miejska Infrastruktura donosi do prokuratury o nieprawidłowościach

Spółka Miejska Infrastruktura wykryła podczas kontroli nieprawidłowości w rozliczaniu bilonu z parkomatów. Po szczegółowym wyjaśnieniu zwolniony został jeden z pracowników spółki. O sprawie spółka poinformowała prokuraturę.

Fot. ZIKiT
ZIKiT

Zarząd spółki Miejska Infrastruktura podejrzewa, że jeden z pracowników naraził na straty budżet miasta, dokonując nieprawidłowych rozliczeń bilonu wyciąganego z parkometrów. Kontrolę rozpoczęto po analizie przepływu bilonu, która wykazała niedobór w stosunku do systemu. Wezwany do wyjaśnień kierownik nie umiał wytłumaczyć złamania procedury. W efekcie został skierowany na urlop bezpłatny do czasu zakończenia wewnętrznej kontroli.

Wszczęta została wewnętrzna kontrola, w czasie której odkryto, że ten sam pracownik odpowiedzialny był również za rozliczanie pieniędzy z testowego parkometru – jednego z tysiąca, które stoją na ulicach Krakowa. Urządzenia w nim zamontowane były inne niż w pozostałych maszynach, kasety z pieniędzmi były więc przewożone i rozliczane w odrębny sposób. Z tego prawdopodobnie skorzystał nieuczciwy pracownik, który część środków z testowego urządzenia wyprowadzał z systemu.

W konsekwencji odpowiedzialny za straty finansowe kierownik został dyscyplinarnie zwolniony a jego sprawa przekazana do prokuratury. Jeśli okaże, że ktoś współpracował ze zwolnionym pracownikiem, także zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.

Obecnie spółka prowadzi dalszą kontrolę, a jednocześnie przygotowuje nowe procedury rozliczania, aby uszczelnić system, co pozwoli uniknąć podobnej sytuacji w przyszłości – publiczne pieniądze krakowian muszą być traktowane z odpowiednią dbałością.

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat