Komunikat archiwalny

Rozpoczął się 19. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”

22 lipca, rozpoczął się 19. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”. Wojenne batalie, turnieje, marsze, parady, pojedynki oraz choreograficzne układy walk z różnymi rodzajami broni – to wszystko zobaczymy od 22 do 29 lipca. Na festiwalu zaprezentowane będą tańce i balety z różnych epok i kręgów kulturowych związane z wojną i wojskowością.

Rozpoczął się 19. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”
Fot. materiały prasowe / Cracovia Danza

Po raz pierwszy do Polski przyjedzie Rakesh Sai Babu, mistrz indyjskiego tańca Chhau opartego na sztukach walki. Wystąpi także francuski mistrz tańca barokowego Pierre-François Dollé, twórca słynnej formacji Fantaisies Baroques, oraz doskonałe tancerki, m.in.: Alaknanda Bose z Indii, Barbara Segal z Anglii, Marie-Claire Bär Le Corre z Francji czy Ana Yepes z Hiszpanii.

Podczas finału, w sobotę i niedzielę, 28 i 29 lipca, Kraków zaludni się postaciami rycerzy, żonglerów, chorągwiarzy oraz dworzan w strojach z różnych epok. Na dziedzińcu Collegium Maius oraz w Barbakanie pokazane zostaną spektakle przygotowane specjalnie z myślą o tych miejscach, w tym „Breve regnum” i „Harmonia mundi” nawiązujące do historii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sobotni wieczór na Rynku Głównym spektakl „Szachy” Baletu Dworskiego „Cracovia Danza” poprzez taniec i pantomimę na szachownicy przedstawi wojnę o rękę duńskiej królewny Anny. Z kolei w niedzielę podczas widowiska „Mars des nations” obserwować będziemy zmagania wojenne we Francji za panowania Ludwika XIV, Hiszpanii złotego wieku, Indiach czasów Mahabharaty, a także Polaków i Turków w bitwie pod Wiedniem. Po sobotnim przedstawieniu pokojowo zatańczyć będą mogli wszyscy – na wielkim balu dla publiczności na Rynku Głównym.

 

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA