Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wyrób kartę i korzystaj! Trwa składanie wniosków

To będzie prawdziwa rewolucja: od 1 lipca, można składać wnioski o wydanie Karty Krakowskiej. Tańsze o 20% bilety miejskiej komunikacji, wejścia do muzeów i wiele innych atrakcji czekają na tych, którzy złożą wniosek o wydanie biało-niebieskiej karty z Lajkonikiem. Można to zrobić nie wychodząc z domu – za pośrednictwem strony www.kk.krakow.pl. Od poniedziałku, 2 lipca, 30 punktów w całym mieście będzie przyjmować wnioski papierowe. Wydanie Karty Krakowskiej jest darmowe, a zniżki za jej okazanie zaczną obowiązywać już 1 sierpnia. Kraków to nasze miasto. Tu mieszkamy, pracujemy, uczymy się, płacimy podatki. Z myślą właśnie o tych wszystkich, dla których Kraków stanowi centrum codziennego życia, powstała Karta Krakowska.

Fot. Wydział Promocji i Turystyki

Czym jest Karta Krakowska? W skrócie: to przywileje dla osób zameldowanych na pobyt stały w Krakowie oraz tych, które płacą podatki w naszym mieście, pracując tym samym na jego rozwój. Wydanie Karty jest bezpłatne, a wszystko można załatwić nie wychodząc z domu. Z Kartą zarówno dorośli, jak i dzieci zapłacą mniej. Zasady działania programu Karta Krakowska są przejrzyste i proste, a oferta będzie rozszerzana o kolejne przywileje i korzyści dla mieszkańców i osób rozliczających podatki w Krakowie.

Wniosek o Kartę i jej wydanie to prosta formalność. Formularz wypełnimy przez internet, zamawiając dostawę Karty do domu. Wniosek można również złożyć w punktach stacjonarnych. Z Kartą Krakowską płacisz mniej, a przywilejów przybywa!

 

Karta Krakowska – złóż wniosek elektronicznie:

 

 

 

Karta Krakowska – złóż wniosek papierowo:

 

Rozpoczęło się składanie wniosków:

 

 

 

Więcej informacji o Karcie znajduje się TUTAJ.

karta krakowska paproć i bocian

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-07-01
Data aktualizacji: 2018-07-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź