Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Konstytucja RP w krakowskich szkołach

Przed świętem Konstytucji 3 maja około 40 tysięcy krakowskich uczniów otrzymało własny egzemplarz Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. To realizacja zapowiedzi radnych i prezydenta Krakowa. W liście przewodnim skierowanym do dyrektorów szkół, prezydent Jacek Majchrowski podkreślił, że refleksja nad zapisami ustawy zasadniczej odgrywa nieocenioną rolę w wychowaniu i kształtowaniu świadomości obywatelskiej młodzieży.

Pakiety z tekstem Konstytucji trafiły do 178 szkół. Dystrybucję prowadziło Miejskie Centrum Obsługi Oświaty. Miasto Kraków zakupiło około 40 tys. egzemplarzy ustawy zasadniczej. Otrzymali je uczniowie i uczennice klas VII szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych. Pakiety trafiły do szkół tak, by dyrektorzy szkół mogli wręczyć je uczniom na majowe uroczystości.

– Święto Konstytucji 3 Maja – o znaczeniu tej pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji nikogo dziś nie trzeba przekonywać – napisał w liście do dyrektorów szkół prezydent Krakowa. – Jestem przekonany, że refleksja nad zapisami tego najważniejszego aktu prawnego ma niezwykły walor wychowawczy. Mam nadzieję, że zachęci ona młodych ludzi do większego zainteresowania sprawami publicznymi, sprawi, że zechcą przemyśleć pewne zagadnienia, o których nie mówi się w zwykłych codziennych rozmowach, zwróci uwagę na wartości ważne w życiu wspólnoty, którą stanowimy jako naród, a w efekcie zwiększy obywatelską świadomość naszych młodych wychowanków – zaznaczył Jacek Majchrowski.

 

 

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-05-02
Data aktualizacji: 2018-05-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź