Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Trambuś pokazał dzieciom zajezdnię tramwajową Podgórze

5 kwietnia, w ramach Akademii Młodego Krakowianina, ok. 60 dzieci zwiedziło zajezdnię tramwajową Podgórze przy ul. J. Brożka 3. Wśród nich były przedszkolaki z Przedszkola Pod Gwiazdkami, uczniowie drugiej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 22 oraz dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Krakowie.

Fot. materiały prasowe / MPK
materiały prasowe / MPK

Ich przewodnikiem był Trambuś – oficjalna maskotka MPK SA w Krakowie. Podczas wizyty uczniowie mogli się spotkać z motorniczym i dowiedzieć się, na czym polega jego praca, m.in. o której godzinie kładzie się spać i której rano musi wstawać. Inspektor ruchu MPK wyjaśnił im także najważniejsze zasady bezpiecznego i kulturalnego podróżowania tramwajami. Zwrócił uwagę na konieczność trzymania się uchwytów podczas jazdy oraz zakaz wchodzenia do tramwajów z lodami.

Dzieci nie tylko dowiedziały się, jak bezpiecznie poruszać się komunikacją miejską, ale także zwiedziły te miejsca, gdzie tramwaje są naprawiane i przechodzą przeglądy – wszystkie mogły przejść się kanałem i zobaczyć, jak wygląda wagon od spodu. Wiele radości wywołał przejazd tramwajem przez myjnię, w której każdego dnia są myte wagony zjeżdżające do zajezdni.

Warto podkreślić, że edukacja prowadzona przez Trambusia w ramach Akademii Młodego Krakowianina na specjalnie opracowanej trasie w zajezdni tramwajowej Podgórze, ma uczyć bezpiecznego i kulturalnego korzystania z komunikacji miejskiej od najmłodszych lat. Takie działanie ma służyć nie tylko poznaniu przez dzieci pracy motorniczego i mechanika, ma także na celu wzbudzenie ogólnego szacunku do tych zawodów i pokazać, jak ważne jest to, aby nie brudzić i  nie niszczyć tramwajów i autobusów – bo to one każdego dnia wożą mieszkańców Krakowa.

pokaż metkę
Autor: MAREK GANCARCZYK
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat