Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Klub Rodziców na Kazimierzu zaprasza na zajęcia

W czwartek, 14 września, przy ul. Berka Joselewicza 28 na Kazimierzu został otwarty Klub Rodziców, którego głównym celem jest wspieranie rodzin z dziećmi oraz oczekujących na potomstwo. To przestrzeń przyjazna rodzicom i dzieciom, miejsce integracji krakowskich rodzin, w którym będą mogli uzyskać fachowe poradnictwo specjalistów z różnych dziedzin. Podczas spotkań najmłodszymi zaopiekują się animatorzy w specjalnie utworzonych kącikach zabaw. Wszystkie zajęcia są bezpłatne! Nowy Klub Rodziców odwiedził prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Fot. Wiesław Majka / krakow.pl

Klub prowadzi Stowarzyszenie Daleko Więcej, które wygrało zorganizowany przez Gminę Miejską Kraków otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego z zakresu działalności na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka pn. „Klub Rodziców z dziećmi do lat 3” w okresie od 1 września do 31 grudnia 2017 r.

Klub będzie otwarty w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00–14.00 (we wtorki będzie czynny wyłącznie w godzinach popołudniowych 15.00–19.00). Jest to pierwszy w Krakowie Klub Rodziców, który będzie otwarty codziennie w stałych godzinach.

Klub dołączył do sieci prężnie działających krakowskich Klubów Rodziców, których aktualnie w mieście funkcjonuje już dwadzieścia osiem. Pierwsze cztery placówki wystartowały we wrześniu 2015 r. jako projekt pilotażowy. Od tamtej pory siatka klubów jest sukcesywnie rozbudowywana.

OTO FOTOKRONIKA MIASTA KRAKOWA

Klub rodzica

W klubie, tak jak i w pozostałych placówkach, odbywać się będą warsztaty podnoszące kompetencje rodzicielskie i rozwijające zainteresowania dzieci i rodziców oraz spotkania ze specjalistami – m.in. lekarzami, psychologami, położnymi, dietetykami, którzy starają się przybliżyć kwestie związane ze zdrowiem oraz wychowaniem dziecka. Podczas spotkań najmłodszymi opiekują się animatorzy w specjalnie utworzonych kącikach zabaw.


Więcej informacji można znaleźć na portalu www.kkr.krakow.pl oraz na stronie internetowej Stowarzyszenia www.dalekowiecej.pl.

Adres: ul. Joselewicza 28, Kraków
pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-09-14
Data aktualizacji: 2017-09-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź