Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Znamy najlepszego kierowcę autobusu w Krakowie!

W 16. edycji konkursu „Bezpieczna jazda komunikacją miejską”, który odbył się na terenie zajezdni autobusowej Płaszów najlepszym kierowcą autobusu został Piotr Trojański.

Fot. MPK

To właśnie on najlepiej poradził sobie z testem i zadaniami praktycznymi, zdobywając najwięcej punktów. Drugie miejsce zajęła Justyna Haber z zajezdni Wola Duchacka, która okazała się także najlepszą wśród kobiet startujących w zawodach. Trzecie miejsce zajął Kamil Kowalski pracownik KTR.

Warto podkreślić, że Justyna Haber w konkursie rywalizowała ze… swoją mamą, która również jest kierowcą autobusu. Taka sytuacja zdarzyła się w tym konkursie po raz pierwszy w historii.

Drużynowo najlepszym zespołem zostali kierowcy z KTR. Drugie miejsce zajęli kierowcy z Płaszowa, trzecie kierowcy zatrudniani w zajezdni Bieńczyce, a czwarte kierowcy z zajezdni autobusowej Wola Duchacka. W sumie rywalizowało 16 kierowców.

Podczas każdego przejazdu kierowcy najpierw mieli za zadanie jechać slalomem wzdłuż wyznaczonego toru. Następnie kierowcy musieli zatrzymać autobus na przystanku w taki sposób, aby pasażerowie mogli komfortowo do niego wejść. Kolejnym zadaniem było parkowanie tyłem w wyznaczonym miejscu. Na koniec kierowcy musieli także jechać 30 km/h z zasłoniętym prędkościomierzem. A to wszystko starali się zrobić szybko i płynnie. Sędziowie liczyli bowiem czas wykonania przejazdu. Zawodnicy musieli się także wykazać dużą płynnością w prowadzeniu autobusu – w środku pojazdu na specjalnym talerzu była bowiem  ustawiona piłka, która nie mogła spaść.

Oprócz kierowców w konkursie rywalizowali także mechanicy i inspektorzy. Najlepszym mechanikiem w zawodach został Dariusz Piorun z Woli Duchackiej. Kolejne miejsca zajęli: Paweł Pańczyk z Płaszowa i Jacek Ćwierz z Woli Duchackiej. Drużynowo najlepiej wypadła Stacja Obsługi Autobusów Płaszów. Drugie miejsce zajęli mechanicy z Woli Duchackiej a trzecie z Bieńczyc.

Z kolei wśród inspektorów nadzoru ruchu najlepiej poradził sobie Zbigniew Antosiak. Drugie miejsce zajął Janusz Michałowski a trzecie Piotr Bugaj. Ich zadaniem było m.in. znaleźć jak najwięcej błędów w informacji pasażerskiej na przystanku.   

 

 

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-09-15
Data aktualizacji: 2016-09-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź