Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Rozbudowa w przyszłym roku [FOTO]

Szkoła Podstawowa nr 53 w roku szkolnym 2014/2015 będzie pracować na dwie zmiany. To dobra wiadomość dla uczniów i ich rodziców, którzy obawiali się nauki w trybie trzyzmianowym. Dziś Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wraz z Bogusławem Kośmiderem – Przewodniczącym Rady Miasta oraz Katarzyną Cięciak odpowiedzialną w mieście za kwestie edukacyjne sprawdzali, w jakich warunkach uczniowie będą uczyć się i bawić. Uspokajamy: jest dobrze!

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego rodzice uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 53 bili na alarm: szkoła jest przepełniona, a we wrześniu będzie jeszcze gorzej. Czarne scenariusz jednak się nie sprawdziły. Dzięki szybkimi sprawnym działaniom Miasta udało się zapewnić uczniom komfortowe warunki pracy i nauki.


W tym roku na wykonanie prac związanych z adaptacją istniejących pomieszczeń szatni na trzy sale lekcyjne Miasto przeznaczyło 210 000 zł (dokumentacja, realizacja, wyposażenie). Decyzją dyrektora szkoły jedna sala przeznaczona została na świetlicę dla dzieci najmłodszych, pozostałe dwie to sale dydaktyczne. Dodatkowo, powierzchnia do nauki została powiększona o lokal w budynku przy ul. Kobierzyńskiej 174a o powierzchni użytkowej 97,56 m2. W pomieszczeniu wydzielono szatnię dla dzieci, salę dydaktyczną, węzły sanitarne dla dziewcząt i chłopców, toaletę dla personelu i pomieszczenie socjalno-biurowe. W lokalu będą się uczyć dwie klasy pierwsze siedmiolatków. Na rok 2016 zaplanowana jest także rozbudowa placówki. Dzięki niej szkoła zyska salę gimnastyczną z zapleczem, szatnię, świetlicę i bibliotekę.

Więcej zdjęć: FOTO GALERIA

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2015-09-04
Data aktualizacji: 2015-09-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź