Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Malowanie i grillowanie z Pogromcami Bazgrołów

Grill, kiełbaski, muzyka, piknikowa zabawa w gronie sąsiadów oraz... nowe murale – tak zapowiada się sobotnia (25 kwietnia) akcja Pogromców Bazgrołów we współpracy z Radą Dzielnicy IV oraz Spółdzielnią Mieszkaniową Prądnik Biały Wschód. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 pod blokiem na ulicy Mackiewicza 23. W akcję zaangażować mogą się wszyscy krakowianie – niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Na uczestników pikniku sąsiedzkiego czekają stroje malarskie, farby oraz wałki. Fachową pomoc w malowaniu zapewnią studenci Uniwersytetu Pedagogicznego (Wydział Sztuki) pod czujnym okiem prof. Piotra Jargusza oraz dr. Jacka Pasiecznego. Nie zabraknie także smakowitego poczęstunku. Będą grill, kiełbaski, woda mineralna, muzyka oraz dobra zabawa.

Piknik sąsiedzki przy ulicy Mackiewicza 23 będzie początkiem serii podobnych imprez w całym Krakowie. Dzięki takim inicjatywom, Pogromcy Bazgrołów zamierzają integrować lokalne społeczności, zapraszając mieszkańców do wyjścia na zewnątrz i poznawania nowych ludzi. Mają temu sprzyjać dobra zabawa oraz atmosfera wspólnej pracy przy tworzeniu murali lub zamalowywaniu bazgrołów. Jednocześnie, swoimi akcjami Pogromcy Bazgrołów namawiają również krakowian do wzięcia współodpowiedzialności za najbliższe otoczenie.

Przypomnijmy, nadrzędnym celem Pogromców Bazgrołów jest ograniczenie groźnego i szkodliwego zjawiska dewastowania krakowskich ulic. – Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby z krakowskich ścian zniknęły bohomazy i bazgroły. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby z krakowskich ścian zniknęły swastyki, gwiazdy Dawida, bluzgi oraz inne bazgroły. Pokryjmy „milczeniem farby" mowę nienawiści. Wspólnie zadbajmy o naszą najbliższą okolicę. Zgłaszajmy akty wandalizmu. Domagajmy się szybkiego usunięcia wszelkich bazgrołów, które pokrywają nasze Miasto – apeluje Waldemar Domański, przewodniczący Zespołu Zadaniowego ds. ograniczenia bazgrołów w Krakowie.

Więcej informacji o sobotnim pikniku oraz o Pogromcach bazgrołów znajdują się na stronach: www.PogromcyBazgrolow.com oraz www.facebook.com.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2015-04-23
Data aktualizacji: 2015-04-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź