Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Suknia Kopciuszka sprzedana!

3250 zł – taką sumę za błękitną suknię Kopciuszka, w której Alicja Bachleda-Curuś wystąpiła w spocie promującym nasze miasto, zaoferował zwycięzca licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Suknię na aukcję przekazał Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Błękitna suknia, którą wylicytowała lubelska firma Piano Center, została wykorzystana w „bajkowym" spocie promującym Kraków. Jego fabuła wykorzystuje najbardziej charakterystyczny fragment baśni o Kopciuszku, bal – razem z drogą na przyjęcie oraz słynną sceną ucieczki i gubienia pantofelka. Scenerią dla bajkowych wydarzeń stają się kolejno: Dunajec i Pieniny (droga Kopciuszka na bal), Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (sceny balowe), Zamek w Pieskowej Skale (ucieczka z balu) i Rynek Główny w Krakowie (ponowne spotkanie z księciem). Warto podkreślić, że bajka o Kopciuszku była jedynie inspiracją dla scenarzystów filmu promocyjnego – spot nie jest jej wierną ekranizacją. Dlatego też krakowski Kopciuszek nie jedzie na bal karocą, ale płynie łodzią, a akcja spotu rozgrywa się zimową porą.

Przypomnijmy, że 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się wczoraj (11 stycznia, niedziela). Tym razem Orkiestra grała „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów". W Krakowie działało 8 sztabów i ponad 2150 wolontariuszy, w sumie zebrano ponad 930 tys zł. W całej Polsce zebrano do tej pory ponad 36 mln zł.

Wejścia na żywo z krakowskiego Rynku zrealizował Program 2 Telewizji Polskiej oraz Telewizja Kraków. Na Rynek Główny odbywały się happeningi, pokazy ratownictwa, nauka pierwszej pomocy oraz przygodowa gra miejska. Na krakowskiej scenie koncert trwał aż do godziny 22:00, a zgromadzeni widzowie tuż po 20:00 tradycyjnie wypuścili światełko do nieba podziwiając wspaniały pokaz pirotechniczny. W siedzibie Muzeum Narodowego w Krakowie w Sukiennicach zlokalizowany został Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie można było podejrzeć jego pracę. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie: www.orkiestra.gk.pl, www.wosp.org.pl.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2015-01-12
Data aktualizacji: 2015-01-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź