Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kierowcy MPK szkolą się w nowoczesnym symulatorze

W piątek, 14 listopada kierowcy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie odbyli szkolenie w specjalnym 14-metrowym mobilnym symulatorze jazdy autobusem. Szkolenie w jednym z najnowocześniejszych tego typu urządzeń w Polsce jest m.in. elementem przygotowania prowadzących autobusy do różnych warunków drogowych.

- W przypadku szkoleń kierowców najważniejszy jest aspekt bezpieczeństwa. Prowadzący są bowiem odpowiedzialni za jadących w środku pasażerów. Dlatego szkoląc kierowców staramy się wykorzystywać najnowocześniejsze rozwiązania, a takim jest na pewno mobilny symulator jazy autobusem – mówił Stefan Szczypuła, kierownik Działu Szkolenia w MPK SA w Krakowie.

Warto podkreślić, że 14-metrowy symulator umożliwia trenowanie prowadzenia autobusu w różnych  sytuacjach, m.in. zmieniających się warunkach atmosferycznych oraz na różnych wariantach tras.

Twórcy symulatora zadbali o duży realizm jazdy - kabina kierowcy niczym nie różni się od tych produkowanych seryjnie. W środku działają najnowocześniejsze i najlepsze systemy audiowizualne, w tym dźwięk przestrzenny oraz najwyższej jakości obraz emitowany w technologii on screen – bezpośrednio na szybach.

Szkolenie kierowców MPK SA potrwa od piątku, 14 listopada do niedzieli, 16 listopada. Weźmie w nim udział kilkadziesiąt osób. Warto podkreślić, że to już kolejna edycja szkoleń w symulatorze, którą organizuje MPK SA dla prowadzących. W przyszłości planowane są kolejne tego rodzaju szkolenia.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-11-14
Data aktualizacji: 2014-11-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź