Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Po dowód osobisty i prawo jazdy do Galerii Bronowice

Nie masz czasu na złożenie wniosku o wymianę dowodu osobistego lub wydanie prawa jazdy? Masz pytania dotyczące rejestracji samochodu? Potrzebujesz pomocy przy załatwianiu spraw związanych z działalnością gospodarczą? Teraz załatwisz te sprawy i uzyskasz informacje przy okazji zakupów w Galerii Bronowice.

Przypomnijmy; 30 listopada 2013 r. rozpoczął działalność Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Krakowa w Galerii Bronowice. Załatwimy tam sprawy związane z meldunkiem i dowodem osobistym, a także dotyczące prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego oraz rejestracji i prowadzenia działalności gospodarczej. Punkt Obsługi Mieszkańców działa od poniedziałku do soboty, w godzinach od 10.00 do 18.00, z wyjątkiem niedzieli i świąt. Dyżur pełni czterech urzędników, reprezentujących Wydział Ewidencji Pojazdów i Kierowców oraz Wydział Spraw Administracyjnych. Placówka znajduje się w łatwo dostępnym miejscu - na 1 piętrze, naprzeciw ruchomych schodów, tuż przy wyjściu na parking.

Punkt cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Ilość załatwianych tam spraw sukcesywnie rośnie. Od początku tego roku pracownicy Wydziału Ewidencji Pojazdów i Kierowców załatwili sprawy i udzielili informacji prawie 16 tys. osobom. Duży odsetek stanowią mieszkańcy, którzy w trakcie wizyty w centrum handlowym, w pierwszej kolejności odwiedzają punkt w celu uzyskania informacji, a potem posiadając już wiedzę w interesującym ich zakresie, składają kompletne wnioski i w szybkim czasie załatwiają swoje sprawy.

W okresie od 2 stycznia 2014 do 16 sierpnia 2014 zarejestrowano 3943 pojazdów, udzielono 6412 informacji, złożono 1829 wniosków o wydanie dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami, odebrano 3210 dowodów rejestracyjnych. Z kolei w okresie od 1 grudnia 2013 r. do 31 lipca 2014 r. zostało obsłużonych 9 636 klientów Wydziału Spraw Administracyjnych.

Galeria Bronowice, w której znajduje się pierwszy w Krakowie Punkt Obsługi Mieszkańców, znajduje się w północnej części miasta – miejscu, w którym krzyżują się ważne szlaki komunikacyjne regionu. Usytuowana w sąsiedztwie dużych obiektów wielkopowierzchniowych stanowi dopełnienie przestrzeni handlowej tej części Krakowa, stwarzając atrakcyjną i kompleksową ofertę dla klientów. W nowym centrum handlowym znajduje się 160 sklepów znanych marek z różnych branż i usług. Na odwiedzających Galerię czeka szeroka oferta restauracyjna oraz liczne udogodnienia dla rodziców i atrakcje dla dzieci.

pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-08-20
Data aktualizacji: 2014-08-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź