Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wydarzenia

Finalizacja inwestycji sportowych na potrzeby III Igrzysk Europejskich

2023-05-30

Za niespełna miesiąc Stadion Miejski im. Henryka Reymana będzie areną ceremonii otwarcia Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 – największej imprezy sportowej tego roku w Polsce. W kolejnych dniach będzie także miejscem rozgrywek Rugby 7 oraz zakończenia imprezy. Modernizacja obiektu, podobnie jak pozostałe inwestycje prowadzone przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie jest na etapie finalizacji.

Trwa sprzedaż biletów na otwarcie i zamknięcie igrzysk europejskich

2023-05-24

Trwa sprzedaż biletów na ceremonię otwarcia oraz ceremonię zamknięcia Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Poznaliśmy też przy tej okazji gwiazdy, które uświetnią wieczór występami na scenie. Oba wydarzenia odbędą się na Stadionie Miejskim im. H. Reymana i rozpoczną się o godz. 20.30.

Od morza po Tatry – Ogień Pokoju przemierza Polskę

2023-05-24

Już 21 czerwca Ogień Pokoju zapłonie na Stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie, oficjalnie otwierając III Igrzyska Europejskie. Zanim do tego dojdzie, pojawi się on w różnych częściach Polski, od Kołobrzegu po Zakopane, integrując lokalne społeczności i promując ideę najważniejszych wartości olimpijskich, a wszystko to w duchu hasła przewodniego „We are unity” – „Jesteśmy jednością”.

Jakie rozgrywki odbędą się w Krakowie?

Jakie rozgrywki odbędą się w Krakowie?

2023-05-22

Igrzyska rozegrają się w jedenastu miastach. Najwięcej dyscyplin będzie gościł Kraków, tu też odbędą się ceremonie otwarcia i zamknięcia wydarzenia. Sportowcy będą rywalizować także w obiektach znajdujących się w Chorzowie, Krynicy-Zdrój, Zakopanem, Nowym Targu, Tarnowie, Wrocławiu, Rzeszowie, Oświęcimiu, Nowym Sączu i Krzeszowicach.
Czas na wielkie święto sportu

Czas na wielkie święto sportu

2023-05-22

Szermierka, tenis stołowy, rugby 7, koszykówka 3x3! To tylko przykłady blisko 30 dyscyplin, w których sportowcy będą konkurować o zwycięstwo w ramach Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023! Trwa odliczanie do wielkiego święta sportu, które rozpocznie się już 21 czerwca na Stadionie Miejskim im. H. Reymana w Krakowie.

Przed nami turniej Wawel Cup 2023

2023-05-09

Wawel Cup to zawody w biegu na orientację organizowane już po raz 42. przez Wojskowy Klub Sportowy Wawel. Podczas 5-dniowej imprezy zawodnicy z kilkunastu krajów będą rywalizować podczas biegu sprinterskiego na krakowskim Kazimierzu, biegach średniodystansowych na Podgórzu i w Lesie Bronaczowa oraz w Lasku Wolskim. Wydarzenie potrwa od 26 czerwca do 2 lipca.

Weź udział w konkursie i narysuj maskotkę igrzysk

Komunikat archiwalny 2022-09-06

Przed Komitetem Organizacyjnym Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 bardzo ważny krok, w którym pomogą młodzi fani sportu. Ogłoszono konkurs na maskotkę zawodów. Do wygrania są atrakcyjne nagrody – m.in. udział w otwarciu i zamknięciu imprezy, bilety VIP oraz oficjalne gadżety wydarzenia.

Za nami święto biegania w Krakowie!

Komunikat archiwalny 2022-10-14

To był niewątpliwie sportowy weekend! Tysiące biegaczy na krakowskich ulicach – dorosłych i dzieci. Dziś odbył się 8. Cracovia Półmaraton Królewski oraz rywalizacja na 5 km pod hasłem „Biegiem do Igrzysk”. Wczoraj natomiast medale odebrali najmłodsi krakowscy biegacze w ramach Mini Mini Kraków Run.

Biegiem do Igrzysk: najszybsi Bogdan Semenowicz i Swietłana Sanko

Komunikat archiwalny 2022-10-17

W niedzielę, 16 października, razem z półmaratończykami wystartowali uczestnicy rywalizacji na 5 km pod hasłem „Biegiem do Igrzysk”. Najszybsi okazali się Ukrainiec Bogdan Semenowicz i Białorusinka Swietłana Sanko.

Co nowego w sprawie igrzysk europejskich?

Komunikat archiwalny 2022-02-02

1 lutego, w Warszawie zastępca prezydenta Krakowa Jerzy Muzyk spotkał się z przedstawicielami Ministerstwa Infrastruktury i Ministerstwa Sportu w sprawie organizacji igrzysk europejskich.

Znajdź