Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wydarzenia

12 dni sportowych emocji na najwyższym poziomie

Komunikat archiwalny 2023-07-02

Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 dobiegły końca. Przez ostatnie dwa tygodnie Polska gościła 6432 sportowców, do których trafiło 1626 sztuk medali, zdobytych w 29 dyscyplinach. Polskę na arenie zmagań reprezentowało 374 zawodników, którzy wywalczyli 50 medali. W niedzielę, organizatorzy podsumowali wydarzenie podczas konferencji prasowej.

Krakowscy filharmonicy występują w czasie igrzysk europejskich

Komunikat archiwalny 2023-06-22

W środę, 21 czerwca, uroczyście otwarte zostały Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023. W nadzwyczajnym wydarzeniu, jakie odbyło się z tej okazji na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie, wzięły również udział zespoły Filharmonii Krakowskiej – chór mieszany oraz chór chłopięcy i dziewczęcy, uczestniczące w oprawie muzycznej tego święta.

Igrzyska europejskie – zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

Komunikat archiwalny 2023-06-07

Od 21 czerwca do 2 lipca trwały igrzyska europejskie. W imieniu komitetu organizacyjnego przedstawiamy informacje na temat ograniczeń w ruchu oraz zmian w kursowaniu autobusów i tramwajów. Strefa Płatnego Parkowania funkcjonuje bez zmian.

W Krakowie trwają III Igrzyska Europejskie

Komunikat archiwalny 2023-06-05

Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 dobiegły końca. Przez ostatnie dwa tygodnie Polska gościła 6432 sportowców, do których trafiło 1626 sztuk medali, zdobytych w 29 dyscyplinach. Polskę na arenie zmagań reprezentowało 374 zawodników, którzy wywalczyli 50 medali.W stolicy Małopolski sportowcy rywalizowali w 11 dyscyplinach.

Zmodernizowane obiekty sportowe arenami igrzysk europejskich

Komunikat archiwalny 2023-05-30

Kraków i Małopolska jako gospodarze III Igrzysk Europejskich zyskali okazję do wykonania licznych inwestycji ze środków centralnych. Część z aren powstała w zasadzie od podstaw. W Krakowie na inwestycje związane z infrastrukturą sportową przewidziano ponad 130 mln zł dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Rywalizacja sportowa w ramach igrzysk europejskich toczyła się na nowoczesnych obiektach.

Trwa sprzedaż biletów na zamknięcie igrzysk europejskich

Komunikat archiwalny 2023-05-24

Trwa sprzedaż biletów na ceremonię zamknięcia Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Wieczór uświetnią występy gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Wydarzenie odbędzie się 2 lipca na Stadionie Miejskim im. H. Reymana i rozpocznie się o godz. 20.30.

Od morza po Tatry – Ogień Pokoju przemierzył Polskę

Komunikat archiwalny 2023-05-24

21 czerwca Ogień Pokoju zapłonął na Stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie, oficjalnie otwierając III Igrzyska Europejskie. Zanim do tego doszło, pojawił się on w różnych częściach Polski, od Kołobrzegu po Zakopane, integrując lokalne społeczności i promując ideę najważniejszych wartości olimpijskich, a wszystko to w duchu hasła przewodniego „We are unity” – „Jesteśmy jednością”.

Jakie rozgrywki odbędą się w Krakowie?

Jakie rozgrywki odbędą się w Krakowie?

Komunikat archiwalny 2023-05-22

Igrzyska rozgrywały się w jedenastu miastach. Najwięcej dyscyplin gościło w Krakowie, tu też odbyła się ceremonie otwarcia i zamknięcia wydarzenia. Sportowcy rywalizowali także w obiektach znajdujących się w Chorzowie, Krynicy-Zdrój, Zakopanem, Nowym Targu, Tarnowie, Wrocławiu, Rzeszowie, Oświęcimiu, Nowym Sączu i Krzeszowicach.
Czas na wielkie święto sportu

Czas na wielkie święto sportu

Komunikat archiwalny 2023-05-22

Szermierka, tenis stołowy, rugby 7, koszykówka 3x3! To tylko przykłady blisko 30 dyscyplin, w których sportowcy konkurowali o zwycięstwo w ramach Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023! Wielkie święto sportu rozpoczęło się 21 czerwca na Stadionie Miejskim im. H. Reymana w Krakowie.

Przed nami turniej Wawel Cup 2023

Komunikat archiwalny 2023-05-09

Wawel Cup to zawody w biegu na orientację organizowane już po raz 42. przez Wojskowy Klub Sportowy Wawel. Podczas 5-dniowej imprezy zawodnicy z kilkunastu krajów rywalizowali podczas biegu sprinterskiego na krakowskim Kazimierzu, biegach średniodystansowych na Podgórzu i w Lesie Bronaczowa oraz w Lasku Wolskim. Wydarzenie trwało od 26 czerwca do 2 lipca.

Znajdź