Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wybrane teksty

Trasa Łagiewnicka

Nowy impuls dla krakowskich inwestycji

2022-06-08

Budowy ważnych dla miasta dróg, remonty kluczowych ulic, ścieżek rowerowych i chodników oraz modernizacje torów tramwajowych – to wszystko czeka nas w Krakowie w najbliższych 12 miesiącach. Te gigantyczne inwestycje związane są m.in. z Igrzyskami Europejskimi, które odbędą się w stolicy Małopolski na przełomie czerwca i lipca przyszłego roku. Co ważne, pieniądze na projekty dostaniemy z budżetu państwa.

Andrzej Kulig

Aut w Krakowie jest za dużo

2022-06-08

– Kiedyś istniało domniemanie, że samochodem zawsze jest się najszybciej. Dziś to nie ma racji bytu, bo tych aut jest tak dużo, że nawet gdy zakończymy remonty, to nie pozbędziemy się korków – mówi Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej i komunalnej. Tadeusz Mordarski pytał wiceprezydenta o pomysły na usprawnienie ruchu w mieście oraz powody długotrwałych remontów.

Janusz Kozioł

Skorzystają nie tylko kibice

2022-06-08

− Mieszkańcy narzekali, że Stadion Miejski im. Henryka Reymana dużo kosztował, nie jest funkcjonalny i niezbyt dobrze wygląda. Teraz przeprowadzimy jego modernizację. A najważniejsze, że ten lifting odbędzie się nie na koszt krakowian, ale z budżetu centralnego. Dostaniemy na to 80 mln zł − mówi Janusz Kozioł, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. rozwoju kultury fizycznej. O innych aspektach organizacji Igrzysk Europejskich w Krakowie i korzyściach z nich rozmawiał Tadeusz Mordarski.

kopiec Wandy

Strawa pod kopcem Wandy – Przywitanie lata

2022-06-08

Kopiec Wandy to najbardziej tajemniczy zabytek archeologiczny Nowej Huty. Przyjmuje się, że kurhan pełnił funkcje sakralne, związane prawdopodobnie z obrządkiem pogrzebowym, zaś jego powstanie wiąże się z obecnością na tych terenach plemienia Słowian.

Ryszard Kozik

Widziane z Krzysztoforów

2022-06-08

Po Krakowie z zadartą głową

Bartłomiej Wesołowski (wiceprzewodniczący MRK), Jadwiga Mizerska (przewodnicząca MRK), Arkadiusz Woźnica (sekretarz MRK), Jakub Giza (wiceprzewodniczący MRK)

Głos młodych jest ważny!

2022-05-25

Zapewne wielu młodych ludzi w Krakowie nawet nie zdaje sobie sprawy, że mają swoich reprezentantów w strukturach miejskich. Chodzi o Młodzieżową Radę Krakowa, która od ośmiu lat dba o to, aby głos młodych ludzi również był słyszany w naszym mieście.

Renata Kosowska

W sercu Lasu Wolskiego

2022-05-25

Rozpoczynamy cykl wywiadów z edukatorami Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza”. Będziemy rozmawiać o tym, jak rozumieją edukację, jakie są ich doświadczenia i aspiracje, o czym marzą i co planują. Z Renatą Kosowską rozmawia Piotr Cypryański.

Marzena Paszkot

Krakowskie rodziny świętują już od 10 lat!

2022-05-25

O założeniach i celach Święta Rodziny Krakowskiej, historii, a także atrakcjach tegorocznej, jubileuszowej edycji z Marzeną Paszkot, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. rodziny, rozmawia Patryk Lewandowski.

Ewa Całus

Uczmy się dbać o klimat

2022-05-25

Po co dbać o klimat? Dlaczego zamiast na zakupy lepiej iść do lasu? Czy ulewy i wichury to incydentalne zdarzenia czy może powinniśmy się do nich przyzwyczajać? No i co Kraków robi, aby lepiej poradzić sobie ze skutkami zmian klimatycznych? Na te pytania w rozmowie z Tadeuszem Mordarskim odpowiada Ewa Całus, pełnomocniczka prezydenta Krakowa ds. edukacji klimatycznej.

Ryszard Kozik

Widziane z Krzysztoforów

2022-05-25

Zaczytany w Krakowie

Znajdź