Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wybrane teksty

Wiesław Majka

Chcę pokazywać ludzi w dobrym świetle

2023-01-18

– Na szczęście nigdy nie musiałem dokumentować czegoś, co się komuś nie udało, i współczuję tym, którzy głównie tak muszą pokazywać Kraków – mówi w rozmowie z Tadeuszem Mordarskim Wiesław Majka, były prezydencki fotograf, który po blisko 30 latach pracy w krakowskim magistracie właśnie przeszedł na emeryturę.

15 lat Kraków.pl

15 lat jesteśmy dla Was!

2023-01-18

Czym żył Kraków 5, 10 i 15 lat temu? O tym, co najważniejsze, mogliście, Drodzy Czytelnicy, przeczytać na łamach dwutygodnika KRAKÓW.PL. Dziś trzymacie w rękach jubileuszowy numer. Nasza gazeta bowiem kończy 15 lat! To dobra okazja, aby powspominać wydarzenia, którymi żyliśmy przez ostatnie lata.

Poczuć oddech lasu

2022-12-14

Od jakiegoś czasu mam przyjemność prowadzić w Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza” autorskie spacery z cyklu „Oddech lasu”, inspirowane japońskim shinrin-yoku – kąpielami leśnymi. Ich nazwa pochodzi od słów: shinrin (las) i yoku (kąpiel).

Jak przetrwać święta?

2022-12-14

W każdym, nawet najgorszym wujku czy szwagrze, można znaleźć coś dobrego – mówi psychoterapeutka Iwona A. Wiśniewska. Tadeusz Mordarski rozmawiał z nią o tym, w jaki sposób przetrwać święta, gdy nie lubimy ich atmosfery, a spotkania z rodziną wywołują u nas stres.

Karuzela na rynku Podgórskim

Kraków na święta

2022-12-14

Spacery, jazda na łyżwach czy ćwiczenia w domu – to dla ciała. Wystawa szopek, koncerty kolęd, spektakle czy wydarzenia w muzeach – to dla ducha. Kraków oferuje całą masę atrakcji, które mogą stanowić świetną alternatywę dla świątecznego obżarstwa i leniwego spędzania czasu na kanapie.

Ryszard Kozik

O składaniu życzeń, czyli pozytywnych emocji nigdy nie jest za dużo

2022-12-14

Felietony przedświąteczne rządzą się własnymi prawami. Nie mogą się obejść bez podsumowań (choć może te właściwsze są w numerze noworocznym) oraz życzeń.

Kiedy zaczyna się przemoc domowa?

2022-11-23

Już po raz czwarty Pierwszy Krakowski Klub Soroptimist International organizuje Orange The World Stop Przemocy wobec Kobiet – kampanię społeczną, której celem jest uwrażliwienie na problem przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Honorowy patronat nad kampanią objął Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Anna Grabowska

Stawiamy na bogactwo różnorodności

2022-11-23

– Sama pochodzę z Przemyśla, historycznie miasta dwóch religii i trzech wyznań, dlatego temat współistnienia różnych kultur jest mi wyjątkowo bliski – mówi Anna Grabowska, dyrektorka Centrum Kultury Podgórza, które zostało wyróżnione tytułem Ambasadora Wielokulturowości. O działaniach podejmowanych na rzecz integracji kulturowej opowiada w rozmowie z Beatą Klejbuk-Goździalską.

Szczeniaki, adopcja, schronisko

Wesprzyjmy zwierzaki przed świętami

2022-11-23

Koce, prześcieradła, ręczniki czy karmę – te rzeczy krakowianie mogą przynosić w ramach zbiórki dla Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, które prowadzi m.in. schronisko dla bezdomnych psów i kotów. Zbiórka potrwa do 15 grudnia.

Podgórskie Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych

Podgórskie Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych

2022-11-23

Już 3 i 4 grudnia na Rynku Podgórskim ponownie stanie ponad 70 stoisk, głównie lokalnych artystów, rzemieślników i drobnych wytwórców.

Znajdź