Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wybrane teksty

Stanisław Mazur

Entuzjazm i poczucie sensu

2024-06-18

Stanisław Mazur – I zastępca prezydenta Krakowa, odpowiedzialny m.in. za strategię rozwoju miasta, planowanie przestrzenne, przedsiębiorczość i gospodarkę

Szachy nauczyły mnie opanowania

2024-06-18

Łukasz Sęk – II zastępca prezydenta Krakowa, odpowiedzialny za sport, promocję, komunikację i innowacje

Stanisław Kracik

Od rodziny zakazu nie dostałem

2024-06-18

Stanisław Kracik – III zastępca prezydenta Krakowa, odpowiedzialny za infrastrukturę, inwestycje i gospodarkę komunalną

Maria Klaman

Z okna słychać śpiew ptaków

2024-06-18

Maria Klaman – IV zastępczyni prezydenta Krakowa, odpowiedzialna za edukację, politykę społeczną i zdrowie oraz mieszkalnictwo

Ognisko w lesie i grill w parku

2024-06-18

W Krakowie są miejsca, w których legalnie można nie tylko rozpalić grilla, ale i zrobić ognisko. Dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej Łukasz Pawlik przypomina jednak, by po sobie posprzątać. – Liczba śmieci na terenach zielonych jest ogromna – przyznaje szef miejskiej jednostki. Rozmawiał z nim Tadeusz Mordarski.

Ryszard Kozik

Lato w muzeum wcale nie jest nudne!

2024-06-18

Dzieci oczekują w czerwcu wakacji z utęsknieniem, podobnym do tego, z jakim w sierpniu rodzice wyczekują ich końca. Nawet jeśli są bardzo kochający, a spędzanie czasu z dziećmi sprawia im mnóstwo przyjemności.

Rodzina zastępcza. Lepszy dom

2024-06-03

Blisko tysiąc dzieci korzysta w Krakowie z pieczy zastępczej. Aż tylu maluchów nie ma zapewnionych opieki i wychowania przez rodziców biologicznych. Większość z nich powinno trafić do rodzin zastępczych. Problem w tym, że tych ciągle u nas brakuje.

Agnieszka Gorczyca

Nie zostaliśmy z tym sami

2024-06-03

– Ludzie reagują różnie. Jedni są nastawieni bardzo pozytywnie, drudzy krytykują – o blaskach i cieniach bycia rodziną zastępczą opowiada Agnieszka Gorczyca w rozmowie z Tadeuszem Mordarskim. Od pięciu lat razem z mężem, są zawodową rodziną zastępczą, zapewniając dzieciom całodobową opiekę i wychowanie. Przypomnijmy, że 30 maja obchodziliśmy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.

Nietoperz, kwiat paproci i czerwcowa biała noc

2024-06-03

Czy po maju coś jest was w stanie jeszcze zaskoczyć w lesie? Trudno uwierzyć, ale to właśnie czerwiec ma chyba najtrudniejszą rolę w całym kalendarzu. Przecież jeszcze przed chwilą nasze oczy cieszyły kolorowe łany miodunek i zawilców, a wiatr rozpieszczał nozdrza, napełniając je cudną wonią konwalii…

Ryszard Kozik

Przybij piątkę, czyli Noc Muzeów się ceni!

2024-06-03

Na odważny eksperyment poważyli się w tym roku krakowscy muzealnicy: bilety w Noc Muzeów kosztowały po 5 zł i upoważniały do wejścia tylko do jednej lokalizacji. Posunięcie to brawurowe, bo idące w kontrze do przekonania, że frekwencyjny sukces tego typu wydarzeń bazuje w dużej części na zamiłowaniu Polaków do wszystkiego, co darmowe.

Znajdź