Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wybrane teksty

Widziane z Krzysztoforów

2021-12-15

Ostatni tegoroczny numer KRAKOWA.PL ukaże się w połowie grudnia, gdy wszyscy utoniemy już w szale przedświątecznych porządków, prezentów, mycia okien, planowania, co można przygotować ciut wcześniej, a co dopiero na ostatnią chwilę. Amok.

prof. dr hab. n. med. Adam Antczak

Programy szczepieniowe oceniam absolutnie entuzjastycznie

2021-12-15

– Gdybym nie miał pewności, że postępuję słusznie, szczepiąc się przeciw grypie, nie szczepiłbym swoich dzieci, swoich bliskich – mówi prof. dr hab. n. med. Adam Antczak, kierownik Kliniki Pulmonologii Ogólnej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. O wadze szczepień wśród najmłodszych Polaków opowiada w rozmowie z Krystyną Paluchowską.

Każdy potrzebuje świątecznego klimatu

2021-12-01

Dziś za oknem mgła. Właściwie nie widać pl. Centralnego. Jeszcze w ubiegłym tygodniu łopotały na nim flagi, które lubi oglądać z okna Zuzia. Najbardziej jednak czeka co roku na choinkę.

Nowohuckie Pogotowie Szyldowe

Nowohuckie Pogotowie Szyldowe

2021-11-17

Jesteś przedsiębiorcą prowadzącym działalność na terenie obowiązywania uchwały o Parku Kulturowym Nowa Huta? Nie masz pomysłów na nowy szyld, który byłby zgodny z obowiązującymi przepisami? Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak uzyskać niezbędne pozwolenia w przypadku montażu szyldu na ścianie budynku? Projektanci Nowohuckiego Pogotowia Szyldowego czekają właśnie na ciebie!

Jerzy Muzyk

Rozwój miasta to ingerencja w środowisko

2021-11-17

Jeżeli ktoś chce używać hasła „betonowanie” w stosunku do każdej inwestycji, która powstaje w mieście, to trudno polemizować z takim nastawieniem – mówi wiceprezydent Krakowa Jerzy Muzyk, II zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. zrównoważonego rozwoju. W rozmowie z Tadeuszem Mordarskim rozprawia się z mitami dotyczącymi zabudowy w mieście.

„Betonowanie” miasta – fakty i mity

2021-11-17

Czy wszechobecna „betonoza” panująca w Krakowie to wymysł grupki aktywistów czy rzeczywisty problem? Czy Miasto na potęgę sprzedaje tereny deweloperom, czy jednak je kupuje i zazielenia? A może to firmy budowlane rządzą Krakowem, a urzędnicy nie robią nic, aby się im przeciwstawić? Wokół modnego ostatnio stwierdzenia „betonowanie miasta” narosło wiele mitów. Dziś staramy się je obalić, opierając się na twardych danych i konkretnych argumentach.

Do 18 kolejno odlicz, czyli toalety obywatelskie

2021-11-17

Czuję się wprowadzony w błąd! (Oszukany to byłoby zbyt wielkie słowo). Nic na to nie poradzę. I muszę o tym napisać.

Widziane z Krzysztoforów

2021-11-03

Oni nam jeszcze pokażą, czyli co ma św. Krzysztof do MuFo

O pandemii w Krakowie

2021-10-12

O sytuacji covidowej z przewodniczącym Komisji Zdrowia i Uzdrowiskowej Lechem Kucharskim rozmawia Katarzyna Maleta-Madejska.

Tomiki poezji Anny Świrszczyńskiej

Kto mi powie, po co się urodziłam?

2021-10-06

Patronką ogólnopolskiego Konkursu na Poetycki Debiut Książkowy, organizowanego przez Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego i – w tym roku – także przez Bibliotekę Kraków, jest Anna Świrszczyńska. Ta wybitna polska poetka była związana z Krakowem od 1945 r.

Znajdź