Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wybrane teksty

Tajemnice krakowskiego magistratu

2021-06-09

Budynek krakowskiego magistratu, nazywany przez znawców przeszłości pałacem Wielopolskich, stoi w samym sercu Krakowa. Stwierdzenie to nie jest bezpodstawne. Współcześni krakowianie i odwiedzający miasto turyści nie zauważają, jak wielką przestrzeń zajmują place Franciszkański i Wszystkich Świętych. Zdaniem niektórych właśnie to miejsce było pierwszym centrum Krakowa. Przestało pełnić tę funkcję po wielkiej lokacji z 1257 r., kiedy wytyczono Rynek Główny.

Widzimisię – felieton Ryszarda Kozika

2021-06-09

Stęsknieni za spotkaniami

Czas wyzwań

2021-06-09

O blaskach i cieniach pierwszej połowy kadencji, największych wyzwaniach, a także planach na drugą połowę mówi Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa, w rozmowie z Beatą Klejbuk-Goździalską i Kamilem Popielą.

 

Widzimisię – felieton Ryszarda Kozika

2021-05-26

Coś za coś, czyli pożegnanie z maseczkami

Widzimisię – felieton Ryszarda Kozika

2021-05-12

Oswajanie współistnienia i ciągi dalsze, które niewątpliwie nastąpią

Zawodowcy poszukiwani

2021-05-12

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że rynek pracy jest dynamiczny. Są jednak branże, w których zapotrzebowanie na dobrego pracownika pozostaje stałe. I tak właśnie jest w przypadku zawodu elektryka, elektronika czy programisty.

Zdrowie na talerzu

2021-05-12

– Samo liczenie kalorii to za mało – mówi Ewa Karpęcka-Gałka, dietetyk sportowy i kliniczny. W rozmowie z Tadeuszem Mordarskim odpowiada na pytania, co jeść po infekcji wirusowej oraz jak wrócić do zdrowia i formy.

Bukowe dzieci z Lasu Wolskiego

2021-05-12

Jak zapewne część z was wie, nasze Centrum Edukacji żyje w symbiozie z Lasem Wolskim. Jego naturalny rytm wyznaczany jest mijającymi porami roku. Ale ta cykliczność to tylko jeden z wielu różnych taktów, wedle których toczy się bujne leśne życie.

Cichy świadek historii

2021-05-12

Dobiega końca remont pałacu Krzysztofory. W jego trakcie prowadzone były prace konserwatorskie. O tym, co udało się dzięki nim odkryć i jak teraz prezentuje się wnętrze budynku, opowiada Anna Per-Żywolewska, główny konserwator Muzeum Krakowa. Rozmawia Paweł Waluś.

Kraków nie zwalnia tempa

2021-05-12

Kąpielisko w Przylasku Rusieckim, baseny, staw jak z pocztówki wysłanej z egzotycznego kraju. Nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe i parkingi. Lista inwestycji, z których krakowianie będą się cieszyć w tym roku, jest naprawdę długa. Część właśnie oddano do użytku, inne są na ukończeniu, a kolejne miejsca powoli zyskują nowe oblicze. Zapraszamy na przegląd inwestycji najciekawszych i tych najbardziej wyczekiwanych.

Znajdź