Wyniki wyszukiwania - znaleziono 941 pasujących obiektów:
Mózg na scrollu, emocje na talerzu i sztuka prawdziwego odpoczynku w TAURON Arenie Kraków
Dlaczego tak często sięgamy po telefon, scrollujemy bez końca, szukamy szybkiej przyjemności albo ukojenia w jedzeniu? Odpowiedzi na te pytania będą punktem wyjścia do kolejnego spotkania z cyklu „Sztuka Dobrego Życia”, które 9 lipca odbędzie się w TAURON Arenie Kraków. Tym razem uczestnicy przyjrzą się temu, jak współczesny styl życia wpływa na mózg, emocje, odpoczynek i codzienne nawyki.
Respect Kraków i City Helpers, czyli odpowiedzialna turystyka w sercu miasta
Lato w Krakowie to czas tętniących życiem ulic, festiwali, spacerów i spotkań z gośćmi z całego świata. To także moment, gdy na Starym Mieście, Kazimierzu i Bulwarach Wiślanych można spotkać City Helpersów – charakterystycznych miejskich pomocników, którzy podpowiadają, jak odkrywać Kraków z szacunkiem dla jego mieszkańców i wyjątkowego dziedzictwa. Ich działania są częścią programu Respect Kraków, promującego odpowiedzialną turystykę i pokazującego, że zwiedzanie miasta może iść w parze z troską o jego codzienne życie.
Młodzież wybiera szkoły, profile i zawody – trwa rekrutacja na rok szkolny 2026/2027
Od 18 maja do 8 lipca absolwenci i absolwentki szkół podstawowych mogą składać wnioski o przyjęcie do krakowskich liceów ogólnokształcących, techników lub szkół branżowych I stopnia na nowy rok szkolny. Samorządowe szkoły ponadpodstawowe przygotowały ofertę rekrutacyjną składającą się łącznie z 10,5 tys. miejsc. Ich dyrektorzy co roku reagują na rynkowe trendy, wprowadzają nowe zawody i starają się dostosować do aspiracji młodzieży.
Porozmawiajmy o przyszłości Parku Decjusza
W najbliższy poniedziałek, 29 czerwca, odbędzie się otwarte spotkanie, podczas którego zaprezentowana zostanie koncepcja rewitalizacji Parku Decjusza. Od lat stanowi on ważną część krajobrazu Krakowa i miejsce wypoczynku mieszkańców. Planowana rewitalizacja ma pomóc w ochronie jego walorów przyrodniczych i historycznych, a jednocześnie dostosować przestrzeń do potrzeb użytkowników.
„Ocalić od zapomnienia – pomniki przyrody i drzewa pamięci” – spacer
W ramach projektu budżetu obywatelskiego edycja 2025 pn. „Dzielnica III krok po kroku” odbędzie się kolejny spacer historyczno-kulturowy „Ocalić od zapomnienia – pomniki przyrody i drzewa pamięci”, który odbędzie się już dziś, 27 czerwca, o godz. 10.00. Zbiórka uczestników w parku kieszonkowym Ogród Dębowy (ul. Celarowska – przy bloku nr 30). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.
Nowa Huta pod ziemią. Nowa wystawa w Muzeum Krakowa
W Podziemnej Nowej Hucie na Os. Szkolnym 22 otworzono wystawę „Schrony w Nowej Hucie – dziedzictwo zimnej wojny”. Ekspozycja łączy historię zimnej wojny z refleksją nad współczesnymi zagrożeniami i gotowością na sytuacje kryzysowe.
Google otwiera drugie biuro w Krakowie
https://krakow.pl/aktualnosci/328665,32,komunikat,google_otwiera_drugie_biuro_w_krakowie.html
Kraków od lat jest jednym z najważniejszych punktów na technologicznej mapie Europy. To właśnie tutaj powstają rozwiązania, z których każdego dnia korzystają miliony użytkowników na całym świecie. Teraz Google otwiera nową przestrzeń biurową, która w wyjątkowy sposób łączy lokalne dziedzictwo z nowoczesnym designem inspirowanym przyszłością.
Nadchodzi premiera spektaku „Sweat” w Grotesce
Ciało wystawione na próbę, wysiłek pokazany bez upiększeń i taniec, który nie ukrywa zmęczenia. Już 1 lipca w Teatrze Groteska odbędzie się premiera spektaklu „Sweat”, najnowszego projektu choreografa Michała Przybyły.
„ParkoBut w zieleni” – spacer botaniczny już w piątek
„Rośliny terenów nadrzecznych” to temat najbliższego spaceru w ramach akcji „ParkoBut w zieleni”. Wydarzenie odbędzie się już w piątek, 26 czerwca. Spotkanie, podczas którego będzie można poznać roślinność typową dla terenów nadrzecznych, poprowadzi Maciej Kozak – botanik i mykolog, wieloletni pracownik Instytutu Botaniki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
„ParkoBut w zieleni” – kolejny spacer już w niedzielę
„Roślinność dolin rzecznych” to temat najbliższego spaceru w ramach akcji „ParkoBut w zieleni”. Wydarzenie odbędzie się już w niedzielę, 21 czerwca. Spotkanie w parku wzdłuż rzeki Wilgi poprowadzi Maciej Kozak – botanik i mykolog, wieloletni pracownik Instytutu Botaniki Uniwersytetu Jagiellońskiego.