Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Cheers Cracow!

W krakowskich hotelach i hostelach można już szukać pierwszego numeru nowego, anglojęzycznego magazynu „Cheers Cracow”. Bezpłatne pismo adresowane jest przede wszystkim do zagranicznych turystów odwiedzających Kraków, a także do cudzoziemców mieszkających na stałe lub czasowo w naszym mieście.

Sięgając po pierwszy numer Cheers Cracow! anglojęzyczni turyści i studenci dowiedzą się m.in. jak korzystać z miejskiej bezobsługowej wypożyczalni rowerów Bike One, gdzie można dopłynąć Krakowskim Tramwajem Wodnym, jakie ważne informacje można znaleźć na miejskich portalach internetowych www.kraków.pl i www.krakow.travel,
a także jak nie dać się oszukać nieuczciwym taksówkarzom. W Cheers Cracow czytelnicy znajdą również wrześniową ofertę kulturalną Krakowa, listę miejsc, w których można posłuchać bluesa i jazzu, krótki opis najpopularniejszych polskich dań, a także mapę krakowskich pubów, clubów i kawiarni, do których warto zajrzeć. Z magazynem Cheers Cracow turyści zwiedzą też Nową Hutę i poznają tajemnice, jakie skrywa muzeum
w Podziemiach Rynku Głównego. Elektroniczną wersję magazynu można znaleźć na www.cheerscracow.pl

Magazyn Cheers Cracow podzielony jest na sześć działów. W pierwszym - TAKE SOME ADVICE czytelnicy mogą znaleźć praktyczne przestrogi oraz porady, dotyczące, m.in. praw i obowiązków związanych z pobytem w Polsce oraz opisy regionalnych i ogólnopolskich zwyczajów. THE INTERVIEW to dział, w którym prezentowane sąsylwetki osób związanych z Krakowem lub mających wpływ na życie naszego miasta. Natomiast w dziale LET’S HAVE A WALK można znaleźć opisy tras turystycznych, które każdy może pokonać bez kłopotu piechotą lub na rowerze. Krakowskie ciekawostki historyczne opisywane są w dziale JOIN THE HISTORY. W Cheers Cracow czytelnicy mogą również znaleźć ofertę kulturalną Krakowa na najbliższy miesiąc (dział ENTERTAIN YOURSELF) oraz recenzje, które pomogą w wyborze punktów gastronomicznych: barów, pubów, klubów i restauracji. Nie brakuje również artykułów związanych ze zdrowiem i urodą oraz wskazówek dotyczących tego gdzie i jak w Krakowie można aktywnie spędzać wolny czas (dział STAY HEALTHY).

Magazyn Cheers Cracow jest dostępny w wybranych hotelach, hostelach zlokalizowanych w pobliżu Rynku Głównego oraz na Kazimierzu. Docelowo ma być również dystrybuowany na terenie portu lotniczego w Krakowie-Balicach oraz Katowicach-Pyrzowicach. Szczegóły na stronie www.cheerscracow.pl lub www.cheerscracow.com. (JK)

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-08-29
Data aktualizacji: 2011-08-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź