Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kocham Kino w Krakowie

W czwartek (7 marca) w 17 Multikinach w Polsce odbędzie się inauguracja projektu „Kocham Kino w Multikinie". Widzom  zostanie zaprezentowany film „Za wzgórzami", a po projekcji odbędzie się retransmisja premierowego spotkania Grażyny Torbickiej z gośćmi.

Pierwszym prezentowanym filmem będzie „Za wzgórzami" – nagrodzone na Festiwalu w Cannes za scenariusz i najlepsze role kobiece dzieło Cristiana Mungiu, znakomitego rumuńskiego reżysera, który ma już na koncie Złotą Palmę za film „4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni".

„Za wzgórzami" opowiada historię dwóch młodych dziewczyn: Voichity, która postanawia zostać zakonnicą w niewielkim prawosławnym klasztorze oraz Aliny chcącej wyrwać przyjaciółkę ze skostniałego wiejskiego środowiska. Jej determinacja, podsycana dawną miłością do Voichity i rodzącą się na nowo namiętnością, przechodzi w szaleństwo, przez mieszkańców klasztoru uznane za opętanie.

Podczas spotkań w ramach cyklu „Kocham Kino w Multikinie" Grażyna Torbicka będzie co miesiąc obecna w innym kinie sieci Multikino. Kolejne Multikino, które odwiedzi to krakowski multipleks, gdzie ponownie poprowadzi spotkania z gośćmi: twórcami filmów, krytykami, znawcami problematyki podejmowanej w prezentowanych w cyklu dziełach.

Po każdej edycji imprezy spotkania poprowadzone w kinie przez Grażynę Torbicką będą do obejrzenia na www.stopklatka.pl

Szczegóły na temat projektu i kolejnych filmów będzie można znaleźć na stronie www.multikino.pl oraz na Fan Page'u Kocham Kino (facebook.com/kochamkino.tvp).

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2013-03-06
Data aktualizacji: 2013-03-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź