Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Stowarzyszenie Polonistów świętuje

Zabierają nas do świata liryki, epiki i dramatu. Uczą wrażliwości, kształtują umiejętności językowe, rozwijają słownictwo oraz dbają o poprawne wysławianie się każdego z nas. Stowarzyszenie Polonistów z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego obchodzi jubileusz 20-lecia swojej działalności i z tej okazji zaprasza na okolicznościową wystawę, która odbędzie się w Holu Kamiennym od 5 do 18 czerwca. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem honorowym Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Rafała Komarewicza.

Fot. Pixabay.com

Stowarzyszenie Polonistów z dumą obchodzi swój piękny jubileusz. Proponowane formy uczczenia tej rocznicy to wykład naukowy, okolicznościowa wystawa, artykuły tematyczne oraz koncert lub wizyta w teatrze.

Stowarzyszenie Polonistów przy Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie to organizacja pozarządowa skupiająca zaangażowanych nauczycieli polonistów — pracujących i emerytowanych, działająca od 2003 roku. Stowarzyszenie zrzesza polonistów praktyków wszystkich typów szkół, także pracowników naukowych, autorów podręczników, programów i projektów edukacyjnych, egzaminatorów OKE, ekspertów do spraw awansu zawodowego nauczycieli. Celem statutowym Stowarzyszenia jest podnoszenie rangi nauczania języka polskiego jako narodowego poprzez różne formy aktywności, m.in. organizację konkursów dla uczniów (Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”, konkurs interdyscyplinarny „Słowem o sztuce”) promowanie czytelnictwa (konkurs „Książka lekarstwem na smutek”), wzbogacanie zasobów metodycznych (film „„Meldunek kaprala Wojtka”), warsztaty, salony polonistyczne, konferencje naukowe i publikacje.

Więcej o Stowarzyszeniu Polonistów i prowadzonej przez nich działalności można dowiedzieć się tutaj.

pokaż metkę
Autor: Magdalena Głodzińska
Osoba publikująca: Joanna Górska
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2023-05-29
Data aktualizacji: 2023-05-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź