Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Tramwaj Patriotyczny znów przejedzie ulicami miasta

W 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja na ulice Krakowa tradycyjnie wyjedzie Tramwaj Patriotyczny. Mieszkańcy i turyści zostaną zaproszeni do wspólnego świętowania i śpiewania. Na uczestników będą czekać także biało-czerwone chorągiewki, ulotki, nalepki, okolicznościowe kartki oraz najnowsza edycja Śpiewnika Polskich Pieśni Patriotycznych. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Rafała Komarewicza.

Fot. P. Krawczyk/krakow.pl

Tramwaj będzie jeździł dookoła Plant i Starego Miasta w godz. 10.30–14.30. (Organizator zastrzega sobie możliwość korekty i zmiany trasy w przypadku utrudnień w ruchu związanych z uroczystościami na pl. Matejki).

„Tramwaj patriotyczny” to jeden z elementów projektu „Młodzież pamięta”, organizowanego w Małopolsce od 2002 r. przez Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana - Ośrodek Edukacji Obywatelskiej i Małopolskie Centrum Edukacji „MEC”.

Projekt ma na celu zwrócenie uwagi szczególnie młodych ludzi jak ważna jest narodowa pamięć i patriotyczna tradycja, a zarazem pokazać, że młodzież pamięta o najważniejszych wydarzeniach w historii Polski.

pokaż metkę
Autor: Magdalena Głodzińska
Osoba publikująca: Joanna Górska
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2023-04-28
Data aktualizacji: 2023-04-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź