Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Solidarni w Dniu Jedności Ukrainy

22 stycznia obchodzony jest Dzień Jedności Ukrainy. To symboliczne święto przyszło Ukraińcom – po raz kolejny – obchodzić w warunkach toczącej się w tym kraju wojny o niezawisłość i integralność terytorialną. Konsulat Generalny Ukrainy w Krakowie zaprosił wszystkich chętnych na akcję solidarności z Ukrainą, która odbyła się w poniedziałek, 22 stycznia, o godz. 15.00, na Skwerze Wolnej Ukrainy przy pl. Biskupim. W wydarzeniu wziął udział Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Bogusław Kośmider.

Obchody Dnia Jedności Ukrainy w Krakowie 22.01.2024
Fot. P. Wojnarowski - Kancelaria Prezydenta, Urząd Miasta Krakowa

Dzień Jedności Ukrainy to święto obchodzone w rocznicę zjednoczenia Ukraińskiej Republiki Ludowej i Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, które miało miejsce w 1919 roku. Oficjalnie w Ukrainie Dzień Jedności jest obchodzony od 1999 roku. Tradycji tej nie przerwała tocząca się już prawie 2 lata wojna Rosji przeciwko Ukrainie, w kontekście której wydźwięk święta ma bardzo symboliczny wymiar.

Uczestnicy krakowskiego zgromadzenia z okazji Dnia Jedności Ukrainy oddali hołd poległym Obrońcom Ukrainy i utworzyli „łańcuch solidarności”. 

Zobacz zdjęcia z wydarzenia w OTOFoto Kronice Miasta Krakowa

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2024-01-17
Data aktualizacji: 2024-01-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź