Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

XX Krakowski Młodzieżowy Festiwal Piosenki Francuskiej. Weź udział!

Zdrowa rywalizacja i miło spędzony czas, a wszystko w kontekście pogłębiania wiedzy o francuskiej kulturze i doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem francuskim! Jeszcze tylko do 15 stycznia można zgłosić się do udziału w XX jubileuszowej edycji Krakowskiego Młodzieżowego Festiwalu Piosenki Francuskiej. Serdecznie zapraszamy!

Krakowski Młodziezowy Festiwal Piosenki Francuskiej
Fot. Kraków Otwarty na Świat

Wydarzenie odbędzie się w następujących etapach:

  • eliminacje online do 15.01.2024 roku
  • finał krajowy - 15.03.2024 roku w Domu Kultury im. A. Bursy w Krakowie w godzinach od 12:00 do 15:00
  • finał międzynarodowy - 18.05.2024 roku w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie

Link do nagrania piosenki należy przesłać na adres mailowy koordynatora działań festiwalowych, p. Anety Wojtaszek: anetawo@gmail.com w nieprzekraczalnym terminie do 15 stycznia 2024 roku.

W tym roku w eliminacjach prosimy o wykonanie jednej piosenki współczesnej z kultury francuskojęzycznej (napisanej i wykonanej po roku 2000).

Wraz z linkiem do nagrania prosimy o przesłanie następujących danych:

  • imię i nazwisko uczestnika
  • data urodzenia
  • nazwa szkoły oraz imię i nazwisko nauczyciela przygotowującego do występu
  • tytuł utworu wybranego do finału krajowego
  • zgodę na publikację wizerunku (w przypadku uczestnika niepełnoletniego sporządzoną przez rodziców bądź opiekunów prawnych).

Lista osób zakwalifikowanych do finału krajowego zostanie opublikowana do dnia 15 lutego 2024 roku na Facebooku (w wydarzeniu „XX Krakowski Młodzieżowy Festiwal Piosenki Francuskiej”) oraz w serwisie internetowym „Kraków Otwarty na Świat”.

Finał krajowy przewiduje zaprezentowanie jednej piosenki nowoczesnej z kręgu kultury francuskojęzycznej (napisanej i wykonanej po roku 2000).  

Do finału międzynarodowego należy przygotować dwie wybrane przez siebie piosenki: jedną nowoczesną i jedną tradycyjną, wykonawców z kręgu kultury francuskojęzycznej, z zastrzeżeniem, iż nie może to być adaptacja utworów napisanych w innych językach.

Szczegóły dotyczące warunków udziału zostaną opublikowane w wydarzeniu „XX Krakowski Młodzieżowy Festiwal Piosenki Francuskiej”, utworzonym na Facebooku oraz w serwisie internetowym „Kraków Otwarty na Świat”, dotyczącym współpracy międzynarodowej naszego miasta (https://www.krakow.pl/otwarty_na_swiat).

Jeśli odkryliście w sobie zamiłowanie do muzyki i śpiewu, pokonajcie nieśmiałość i stańcie na deskach scenicznych! Festiwal to nie tylko rywalizacja, lecz także wspaniała zabawa, owiana atmosferą miłości do Francji!

Życzymy Wam pomyślnych przygotowań i czekamy niecierpliwie na zgłoszenia, już teraz odliczając czas do Festiwalu. Do usłyszenia i do zobaczenia!

Chacun peut chanter, en français aussi ! Montre ton talent !

PDF WARUNKI UDZIAŁU

PDF PLAKAT DO WYDRUKU

Krakowski Młodziezowy Festiwal Piosenki Francuskiej plakat

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2024-01-09
Data aktualizacji: 2024-01-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź