Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Konkurs plastyczny dla krakowskich uczniów „Światowe Dziedzictwo–Młodzieńcza Wizja 2023”

W 1993 roku średniowieczne słowackie miasto górnicze Bańska Szczawnica (Banska Štiavnica) zostało wpisane na Listę UNESCO. Od tego czasu, co roku urząd miasta Bańska Szczawnica, aktywnie współpracujący z Krakowem w Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa, zaprasza dzieci w wieku szkolnym do uruchomienia swojej kreatywności i przedstawienia własnej wizji miasta światowego dziedzictwa. Burmistrz Bańskiej Szczawnicy również i w tym roku przesłała na ręce Prezydenta Krakowa zaproszenie dla młodych krakowian.

Konkurs Młodzieńcza Wizja
Fot. Urząd Miasta Bańska Szczawnica

W 2023 roku Bańska Szczawnica obchodzi 30-lecie wpisu na Listę UNESCO, a Kraków 45. rocznicę. Niech to będzie szczególna motywacja do udziału w konkursie, a także okazja do poszerzenia wiedzy o historycznym dziedzictwie naszego regionu i jego znaczeniu dla miast i społeczności.

Zachęcamy do udziału w 29. już edycji międzynarodowego konkursu plastycznego „Światowe Dziedzictwo – Młodzieńcza Wizja 2023”. Jest to pierwsza z cyklu inicjatyw, które poświęcone będą w tym roku spojrzeniu na krakowskie dziedzictwo kultury. 

Warunki udziału w konkursie:

• Prace konkursowe powinny być zgłoszone w jednej z trzech kategorii wiekowych:
- do 9 lat
- 10-12 lat
- 13-15 lat

• Oczekiwane są prace w formacie pocztówkowym 10 x 14 cm (rysunki, prace malarskie, akwarele, linoryty, monotypy, intarsje, zdjęcia, kolaże), na temat własnego miasta lub innych miast światowego dziedzictwa. Prace uczniów jednej szkoły powinny zostać wysłane wspólnie w oznaczonej kopercie: „Vision 2023”

• Obrazek powinien zajmować całą powierzchnię pocztówki, a na odwrocie powinno znaleźć się: imię, nazwisko i wiek autora, nazwa szkoły i pełny adres zwrotny do szkoły (NAPISANE DRUKIEM).

• Historia, impresje, życie codzienne, obiekty sztuki, mieszkańcy, a nawet przyszłość – wszystkie te tematy mogą być inspiracją dla młodych artystów!

• Uczniowie mogą również nadsyłać prace samodzielnie. Indywidualne zgłoszenia powinny zawierać maksymalnie 3 prace.

Termin nadsyłania prac upływa 30 kwietnia 2023 roku. Prace należy nadsyłać na adres:

Mestský úrad
Henrieta Godova
Radničné nám. 1
969 24 Banska Štiavnica
Slovak Republic


Prosimy także o przesłanie skanów pocztówek do Urzędu Miasta Krakowa na adres: krakow.swiat@um.krakow.pl, do których prosimy dołączyć skan oświadczenia rodzica (link).

Nadesłane na konkurs prace złożą się na wystawę pt. „Światowe Dziedzictwo – Młodzieńcza Wizja 2023”, która będzie prezentowana w Bańskiej Szczawnicy i we wszystkich miastach światowego dziedzictwa, które wyrażą zainteresowanie organizacją wystawy.

Informacje o konkursie i galeria prac z ubiegłych lat jest zawarta na stronie: http://www.sdod.banskastiavnica.sk

Organizatorzy konkursu są przekonani, że przedsięwzięcie to pozwoli młodzieży na lepsze zrozumienie znaczenia najcenniejszych wartości dziedzictwa ludzkości, a także zbliży do siebie narody świata. Z nagrodzonymi artystami będzie kontaktował się bezpośrednio Organizator konkursu – Urząd Miasta Bańskiej Szczawnicy.

W latach ubiegłych nagrodzonych zostało wiele prac krakowskich uczniów, dlatego i tym razem zachęcamy dzieci i młodzież z Krakowa do udziału w konkursie!

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2023-01-24
Data aktualizacji: 2023-01-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź