Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Warsztaty fotograficzne w MuFo dla uczestników 4. edycji Hoover Table

Czwarta już odsłona akcji Hoover Table upamiętniającej amerykańskiego prezydenta-filantropa Herberta Hoovera odbywa się w tym roku we współpracy z Muzeum Fotografii w Krakowie. 

Warsztaty fotograficzne dla uczestnikó Hoover Table 2022
Fot. Piotr Wojnarowski - Kancelaria Prezydenta

Uczestnikami tej edycji są uczniowie Zespołu Placówek Resocjalizacyjno-Socjoterapeutycznych. Przez cały październik ponad 60 chłopców uczestniczy w warsztatach poświęconych sztuce fotografii, by następnie wziąć udział w konkursie fotograficznym „Oczami Hoovera”, stworzyć wspólną wystawę prac i zdobyć nagrody – zarówno dla grup, jak i indywidualnie. 

Podczas dwudniowych warsztatów, które odbywają się dwóch oddziałach MuFo – przy ulicy Józefitów i Rakowickiej – organizatorzy oprowadzają po wystawie stałej muzeum „Co robi zdjęcie?”, starając się zainspirować młodych ludzi do robienia własnych zdjęć i pokazać im, że nie muszą mieć do tego profesjonalnego sprzętu, wystarczy smartfon. 

„Przygotowaliśmy te zajęcia specjalnie dla nich, żeby mogli nauczyć się jak najwięcej do konkursu i zdobyć najważniejszą nagrodę, czyli podnieść samoocenę” – przekonuje Maria Wąchała-Skindzier, p.o. kierownika działu edukacji Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego. 

Zobacz relację z warsztatów na PlayKraków i zdjęcia w OTOFotokronice Miasta Krakowa.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2022-10-19
Data aktualizacji: 2022-10-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź