Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wspólne wyzwania dla branży turystycznej i lotniczej

O wspólnych wyzwaniach dla branży turystycznej i lotniczej oraz prognozach odbudowy ruchu turystycznego mówiła Anna Korfel-Jasińska, zastępca prezydenta Krakowa ds. edukacji, sportu i turystyki, podczas śniadania biznesowego zorganizowanego w związku z objęciem przez Kraków Airport roli gospodarza 4. edycji konferencji ACI Customer Experience Global Summit.

Wspólne wyzwania dla branży turystycznej i lotniczej w Krakowie
Fot. materiały prasowe

Tematem spotkania były plany rozwojowe krakowskiego lotniska, które zamierza w tym roku obsłużyć 5,4 mln pasażerów i osiągnąć poziom około 65 proc. ruchu pasażerskiego z roku 2019. MPL Kraków-Balice konsekwentnie odtwarza też siatkę połączeń, tak by powrócić do skali, którą znamy z czasów sprzed pandemii.

Działania w kierunku odbudowy rynku turystycznego podejmuje również Mmiasto Kraków. W marcu 2021 r. Rada Miasta Krakowa przyjęła „Politykę zrównoważonej turystyki Krakowa na lata 2021–2028”, która służy wypracowaniu optymalnego modelu zarządzania turystyką w Krakowie po zapaści spowodowanej COVID-19. Regularnie odbywają się spotkania z branżą turystyczną, których celem jest realizacja projektów wspierających odbudowę turystyki w mieście.

Śniadanie biznesowe „Podsumowanie 2021 r., plany i wyzwania 2022 Kraków Airport” odbyło się w poniedziałek, 24 stycznia w Krakowie. Gościem zarządu Kraków Airport był Luis Felipe de Oliveira, dyrektor generalny ACI World. Spotkanie jest efektem współpracy Kraków Airport z ACI World m.in. w zakresie objęcia przez lotnisko roli gospodarza 4. edycji konferencji ACI Customer Experience Global Summit. Ta prestiżowa konferencja, w której uczestniczyć będzie międzynarodowa kadra zarządzająca portami lotniczymi, odbędzie się w Krakowie 13–15 września 2022 r. w Centrum Kongresowym ICE.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2022-01-27
Data aktualizacji: 2022-02-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź