Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków w Kampanii „Niech stanie się światłość”

Od zmierzchu 9 listopada do świtu kolejnego dnia kładka im. o. Bernatka była rozświetlona w kolorze białym. Przez tę całonocną iluminację Kraków dołączył do Globalnej Kampanii Solidarności „Niech stanie się światłość” i zaznaczył swój sprzeciw wobec antysemityzmu, rasizmu, nienawiści i nietolerancji. 

Fot. www.motl.org
www.motl.org

Akcja ta, zainicjowana przez Międzynarodowy Marsz Żywych, nawiązuje do nocy z 9 na 10 listopada 1938 r., gdy w Niemczech miał miejsce szczególnie haniebny pogrom Żydów. W historiografii to wydarzenie znane jest pod nazwą „Nocy Kryształowej” - od odłamków szkła i kryształów z potłuczonych 1400 witryn żydowskich sklepów, mieszkań i synagog. Uważa się, że „Noc Kryształowa” była preludium Holokaustu.

Przyłączając się do akcji „Niech stanie się światłość” dajemy wyraz przesłaniu, że ataki na Żydów oraz przedstawicieli innych wyznań, ras i światopoglądów są niedopuszczalne.

Na stronie organizatorów www.motl.org/let-there-be-light  od 2 listopada można pozostawić swoje świadectwo lub dołączyć do wspólnego wezwania: „Zjednoczmy świat, rzucając światło ponad ciemnością nienawiści”.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat