Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Konferencja „Miasto – przestrzeń dla biznesu. Synergia dla odbudowy Ukrainy”

15 stycznia w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa odbyła się konferencja „Miasto – przestrzeń dla biznesu. Synergia dla odbudowy Ukrainy” organizowana przez Polsko-Ukraińską Izbę Gospodarczą w ramach kampanii społecznej „Partnerstwo i Zatrudnienie” i projektu „Praca dla odbudowy ukraińskiej przedsiębiorczości”.

Konferencja PUIG w Krakowie
Fot. Piotr Wojnarowski - Kancelaria Prezydenta

Po wybuchu wojny nasiliła się tendencja wzrostowa przedsiębiorczości ukraińskiej w Polsce. Od 24 lutego 2022 roku w Polsce utworzono przez obywateli Ukrainy ponad 41 tys. działalności gospodarczych. Dla miast i całokształtu gospodarki jest to zarówno wyzwanie, jak i impuls do działań.

Celem konferencji było omówienie atrakcyjności gospodarczej regionu, narzędzi przyciągania biznesu i wsparcie przedsiębiorczości ukraińskiej, roli partnerstw pomiędzy miastami, regionami, biznesem z Polski i Ukrainy dla odbudowy Ukrainy.

W ramach partnerstwa z Miastem Krakowem, konferencja odbyła się w krakowskim magistracie, na Sali Obrad Rady Miasta Krakowa. Uczestników powitali Prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej Jacek Piechota, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie Wiaczesław Wojnarowśkyj oraz reprezentujący Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego Dyrektor Jerzy Kopeć.

Zakres tematyczny konferencji obejmował trzy panele tematyczne:

  • Widzimy, doceniamy, wspieramy – know-how i działania systemowe na rzecz wsparcia biznesu i aktywizacji zawodowej migrantów – tworzenie kompetencji zawodowych migrantów niezbędnych przy odbudowie Ukrainy
  • Oczami biznesu – kooperacja i współpraca, wymiana doświadczeń inwestycyjnych, możliwości polskich i ukraińskich przedsiębiorstw z sektora MŚP przy odbudowie Ukrainy
  • Synergia dla odbudowy Ukrainy – współpraca partnerska miast, regionów i biznesu z Polski i Ukrainy na rzecz odbudowy Ukrainy

Panelistami ostatniego bloku byli przedstawiciele miast Krakowa i Lwowa, współpracujących w ramach umowy o partnerstwie: Zastępca Dyrektora Kancelarii Prezydenta Miasta Krakowa ds. Współpracy Zagranicznej Beata Sabatowicz oraz Kierownik Działu Inwestycji i Projektów w Departamencie Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Lwowa Andriy Pavliv. 

Na zakończenie konferencji zorganizowano networking i spotkania w formacie B2B.

Cykl konferencji „Miasto – przestrzeń dla biznesu. Synergia dla odbudowy Ukrainy” został zainaugurowany przez Polsko-Ukraińską Izbę Gospodarczą w październiku 2022 r. w odpowiedzi na potrzebę dialogu pomiędzy biznesem ukraińskim a środowiskiem wspierającym przedsiębiorczość. Konferencje odbyły się w Warszawie, na Dolnym Śląsku, w Zachodniopomorskim w ramach 15. Baltic Business Forum, w Wielkopolskim, na Warmii i Mazurach. Kontynuacją dialogu była małopolska edycja – VI konferencja z cyklu.

Zobacz PROGRAM KONFERENCJI

Zobacz zdjęcia z wydarzenia na OTO FOTOKRONIKA MIASTA KRAKOWA

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2024-01-15
Data aktualizacji: 2024-01-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź