Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Prezydent Jacek Majchrowski wziął udział w spotkaniu Rady Programowej Open Eyes Economy Summit

Spotkanie, zorganizowane w formule hybrydowej, służyło podsumowaniu tegorocznej edycji kongresu i omówieniu planów na kolejną. Przewodniczył mu profesor Jerzy Hausner, pomysłodawca kongresu i orędownik koncepcji Open Eyes Economy.

Prezydent Krakowa przemawia na spotkaniu podsumowującym Kongres Open Eyes Economy Summit 2021. Uczestnicy siedzą na sali przy ustawionych w układzie konferencyjnym stołach.
Fot. W. Majka - Urząd Miasta Krakowa

Witając gości w krakowskim magistracie Prezydent Jacek Majchrowski podkreślił ciągle rosnącą popularność i znaczenie Kongresu, którego szósta już edycja odbyła się w dniach 16-17 listopada 2021, w Centrum Kongresowym ICE. Prezydent Majchrowski deklarował również swoje aktywne wsparcie dla Kongresu.

Open Eyes Economy Summit (OEES) to wyjątkowe w tej części świata wydarzenie – kongres ekonomiczno-społeczny o globalnych ambicjach. Jego wyróżnikiem jest własna, jedyna w swoim rodzaju filozofia Open Eyes, mówiąca o konieczności budowania odpowiedzialnego społeczeństwa obywatelskiego, wymagającego odpowiedzialności również od biznesu i administracji.

W tym roku tematem przewodnim było hasło odnoszące się do relacji międzypokoleniowych „Generacje: mają swoje racje”. Podczas spotkań, prelekcji i dyskusji poruszano tematy takie jak: zarządzanie różnorodnością, wielopokoleniowe i wielokulturowe organizacje, miasta historyczne, ekosystemy w czasach covid, ulokalnianie gospodarowania, odpowiedzialność biznesu, czy cyberbezpieczeństwo i zaufanie cyfrowe.

Prezydent Jacek Majchrowski brał udział w otwarciu Kongresu, którego realizację w Krakowie od samego początku aktywnie wspiera. W swoim wystąpieniu Prezydent wspominał o wysiłkach Krakowa na rzecz budowania miasta przyjaznego dla wszystkich bez względu na wiek, nawiązując tym samym do hasła przewodniego wydarzenia.

W ramach OEES 2021 zrealizowano ścieżkę tematyczną „Miasta historyczne – co dalej?”, której patronował Kraków: poświęcono ją zagadnieniom związanym z funkcjonowaniem miast historycznych. W trakcie prelekcji i dyskusji poruszano tematy utrzymania harmonii pomiędzy funkcjonowaniem sektora turystycznego, a codziennym miejskim życiem,oraz projektowanie przestrzeni miejskiej dopasowanej do potrzeb mieszkańców.

W VI Kongresie OEES wzięło udział 1500 uczestników stacjonarnych oraz 3700 uczestników online z 37 krajów, a także 250 mówców.

Organizatorzy już planują kolejną edycję. Tym razem odbędzie się ona w dniach 22-23 listopada 2022, a tematem przewodnim będzie hasło: „Myśl o wiarygodności”.

033jpg.jpg-Summit Eyes
W. Majka
022jpg.jpg-Summit Eyes
W. Majka
088jpg.jpg-Summit Eyes
W. Majka
044jpg.jpg-Summit Eyes
W. Majka
011jpg.jpg-Summit Eyes
W. Majka
055jpg.jpg-Summit Eyes
W. Majka
077jpg.jpg-Summit Eyes
W. Majka
066jpg.jpg-Summit Eyes
W. Majka
033jpg.jpg-Summit Eyes
022jpg.jpg-Summit Eyes
088jpg.jpg-Summit Eyes
044jpg.jpg-Summit Eyes
011jpg.jpg-Summit Eyes
055jpg.jpg-Summit Eyes
077jpg.jpg-Summit Eyes
066jpg.jpg-Summit Eyes
pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2021-12-10
Data aktualizacji: 2021-12-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź